Vilniuje vyks pirmoji K. Kalinausko konferencija skirta padėčiai Baltarusijoje aptarti (tiesioginė transliacija) (0)

Baltarusijoje tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Baltarusijoje tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Pirmą kartą istorijoje politikos žvaigždės ir diplomatijos ekspertai iš viso pasaulio susitiks Vilniuje, kuriame rengiama Pirmoji kasmetinė Konstantino Kalinausko konferencija ir įsteigiamas Kalinausko forumas – pagrindinė Baltarusijos laisvės kovotojų ir disidentų platforma, skirta išreikšti savo nuomonę, sudaryti bendras kovos su Rusijos agresija regione strategijas ir atkurti demokratiją Baltarusijoje.

Sekmadienį, rugpjūčio 23 d. prasidėsiančio forumo tikslas – sukurti patikimą ir vieningą Vakarų politiką Baltarusijos atžvilgiu su aiškiais Baltarusijos reintegracijos į transatlantinę bendriją kriterijais.

Konstantino Kalinausko garbei pavadintame forume dalyvaus garsiausi pasaulio politiniai lyderiai ir Baltarusijos ekspertai: Jungtinių Tautų specialioji pranešėja žmogaus teisių padėties Baltarusijoje klausimais Anais Marin, Prancūzijos Senato Europos reikalų komiteto pirmininkas Žanas Bizė,  Europos Sąjungos ambasadorius Baltarusijoje Dirkas Šubelis, Europos Parlamento narė, buvusi Lenkijos užsienio reikalų ministrė Anna Fotyga  ir kiti. Forumo dalyviai ir svečiai taip pat turės išskirtinę progą išgirsti specialųjį JAV senatoriaus Marco Rubijo kreipimąsi, kuriame jis reikš padėką Lietuvai už palaikymą.

Forumo dalyviai ir svečiai taip pat turės išskirtinę progą išgirsti specialųjį JAV senatoriaus Marko Rubio kreipimąsi, kuriame jis reikš padėką Lietuvai už palaikymą.

Į konferenciją taip pat pakviesta kandidatė į prezidentus, demokratinės revoliucijos Baltarusijoje simbolis Sviatlana Cichanouskaja. Forume kartu dalyvaus Baltarusijos nacionalinės tarybos, lietuviško „Sąjūdžio“ atitikmens, atstovai.

Kalinausko konferencijos pabaigoje bus skiriamas dėmesys ir globaliems demokratijos iššūkiams, kadangi pastebima, jog pasaulinė COVID-19 pandemija atvėrė galimybę autokratijoms įsitvirtinti visame pasaulyje – šios tendencijos matomos visame pasaulyje.

Konferencijos diskusijas vainikuos speciali spaudos konferencija, kurioje bus pristatyti tarptautinei bendruomenei skirti pasiūlymai dėl santykių su Baltarusija.

Tiesioginė transliacija lietuvių kalba:

Tiesioginė transliacija anglų kalba:

 

 

 
 
Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: