STT pradėjo dar vieną su koronaviruso pandemija susijusį tyrimą (0)

Respiratorių siunta l sam.lt nuotr.

Respiratorių siunta l sam.lt nuotr.

Reaguodama į Seimo narės Agnės Bilotaitės kreipimąsi dėl nekokybiškų asmens apsaugos priemonių patekimo į Lietuvos rinką, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą.

STT tyrimą pradėjo pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalį (dokumento suklastojimo ar disponavimu suklastotu dokumentu) dėl Kinijos įmonės „Qingdao Haipuya Constructions Material Group“ pateiktų negaliojančio Italijos įmonės „Ente Certificazzione Macchine (ECM)“ ir suklastoto Lenkijos įmonės „ICR Polska“ vardu surašytų sertifikatų.

Žiniasklaida teigė, kad šių metų kovo – gegužės mėnesiais į Lietuvą buvo tiekiami europinio EN149 standarto neatitinkantys ir galimai nesaugūs Kinijoje pagaminti FFP2 respiratoriai. Šių respiratorių įsigijo kelios šalies ligoninės, Lietuvos kariuomenė, Kalėjimų departamentas, taip pat valstybės įmonės AB „Lietuvos paštas“, „Lietuvos geležinkeliai“, kai kurios savivaldybės.

„Išsiaiškinti, kaip ir kodėl nesaugios priemonės pateko mūsų šalies medikams ir pacientams į rankas būtina, kad rastume atsakingus asmenis ir ateityje nebekartotume tų pačių klaidų, būtume budresni. Žinodami, kad galime sulaukti antrosios koronaviruso bangos, turime būti jai pasiruošę“, – sako A. Bilotaitė.

Paaiškėjus, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žinojo, jog šalies institucijų perkamos asmens apsaugos priemonės neturi reikiamų kokybės sertifikatų, tačiau apie tai jų neperspėjo, A. Bilotaitė darkart kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama inicijuoti tyrimą dėl galimai nusikalstamų SAM pareigūnų veiksmų.

Tyrimą pradėjusi STT rašte Seimo narei teigia, kad sprendimas dėl SAM pareigūnų veiksmų tyrimo būtinybės bus priimtas pasibaigus tyrimui dėl nekokybiškų respiratorių patekimo į rinką.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: