Lietuvos ir Azerbaidžano ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą (0)

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

Liepos 10 dieną vyko šeštasis Lietuvos ir Azerbaidžano tarpvyriausybinės dvišalio bendradarbiavimo komisijos nuotolinis posėdis, kuriam pirmininkavo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Azerbaidžano ekonomikos ministras Mikayilas Jabarovas.

„Lapkritį minėsime diplomatinių santykių tarp mūsų šalių užmezgimo 25-ąsias metines. Galime konstatuoti, kad per šį laikotarpį nemažai nuveikėme plėtodami mūsų dvišalius ryšius. Abiems šalims naujų galimybių atvertų glaudesnis Azerbaidžano bendradarbiavimas su Europos Sąjunga, tad linkiu, kad kiek įmanoma greičiau būtų užbaigtos derybos dėl naujo bendradarbiavimo susitarimo“, – pažymėjo ministras L. Linkevičius.

Posėdžio metu buvo aptartas Lietuvos ir Azerbaidžano bendradarbiavimas prekybos, investicijų, inovacijų, transporto, energetikos, žemės ūkio ir aplinkos apsaugos srityse. Taip pat atkreiptas dėmesys į tai, kad Lietuva ir Azerbaidžanas aktyviai įgyvendina ES Dvynių projektus – netrukus bus pradėti vykdyti du nauji projektai, tad bendras jų skaičius pasieks 11.

Lietuvos ir Azerbaidžano dvišalė prekyba 2019 metais sudarė daugiau nei 43 mln. eurų. Lietuva eksportavo prekių už beveik 41 mln. eurų, o importavo už 2,5 mln. eurų. Lyginant su 2018 metais, Lietuvos eksportas į Azerbaidžaną pernai padidėjo beveik 57 proc., o importas iš šios šalies susitraukė beveik 17 proc.

Lietuva ir Azerbaidžanas diplomatinius santykius užmezgė 1995 metų lapkričio 27 dieną.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: