Vaikų vasara: į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis stovyklą ar programą? (0)

Vaikų vasara: į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis stovyklą ar programą? | smm.lt nuotr.

Vaikų vasara: į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis stovyklą ar programą? | smm.lt nuotr.

Šiemet vaikų vasaros stovykloms skiriama rekordinė lėšų suma: apie 4 mln. Eur valstybės ir savivaldybių lėšų. Iš jų 2,5 mln. Eur Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskirstė savivaldybėms papildomai, dėl pandemijos neįvykus Moksleivių dainų šventei.

Kaip ir kasmet, vaikams siūlomas poilsis stacionariose ir dieninėse stovyklose. Taip pat savo duris atveria ir nemokamas švietimo programas siūlo įvairios kultūros, švietimo, kitos viešosios įstaigos.

Stacionarios stovyklos

Valstybė ES lėšomis remia vaikų vasaros poilsį 18 stacionarių stovyklų prie jūros ir kitose šalies vietose. Kasmet stovyklos atrenkamos varžytuvių būdu, vertinant jų siūlomas švietimo programas – kad būtų užtikrintas ne tik vaikų saugumas, bet ir kokybiškas neformalusis švietimas.

Visiems mokiniams gali būti dengiama 30 proc. tokių stovyklų kainos. Socialiai remiamų šeimų vaikams ir vaikams, turintiems negalią, kompensuojama 95 proc. stovyklos kainos.

Didelę stovyklų įvairovę siūlo ir kiti neformalaus švietimo teikėjai: nevyriausybinės organizacijos, privačios įstaigos.

Dienos stovyklos

Tai viena žinomiausių vaikų neformalaus švietimo formų vasarą. Jas siūlo tiek privatūs teikėjai, tiek savivaldybių įstaigos – jos gali būti ir nemokamos, nebent tėvams tektų mokėti už maitinimą.

Dienos stovyklos pasižymi didele tematine įvairove: nuo sporto iki mokslo bandymų. Tai gali būti ir kaip mokslo metais lankyto būrelio pratęsimas, ir kaip visai nauja veikla. Dienos stovyklas gali rengti ir mokyklos.

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Prisidėti prie vaikų švietimo vasarą kasmet kviečiamos ir bibliotekos, muziejai, kultūros centrai bei kitos įstaigos, kurios turi galimybę vaikams suteikti erdvę aktyviai veiklai. Tai nėra dieninės ar stacionarios stovyklos, kurios siūlo savaitės ar ilgesnę programą. Čia užsiėmimai rengiami tam tikromis valandomis, vaikas jose paprastai nepraleidžia visos dienos, nerengiamas maitinimas, nėra stovykloms įprastos dienotvarkės. Šios veiklos visada yra nemokamos.

Per birželį užsiregistravo 220 nemokamų švietimo erdvių, jų žemėlapis skelbiamas čia: https://www.lmnsc.lt/atviros_edukacines_erdves_2020/?m=1.

Ką svarbu žinoti renkantis stovyklą?

Už stovyklų veiklos kokybę atsako jų rengėjai, kuriems keliami saugumo, higienos, darbuotojų gebėjimų ir kiti reikalavimai.

Prieš sudarant sutartį su stovykla tėvams patariama pasidomėti:

• Kokia stovyklos švietimo programa, gyvenimo sąlygos, aplinka;
• Ar stovyklos darbuotojai, kurie dirbs su vaikais, turi mokytojo kvalifikaciją arba yra išklausę švietimo ir psichologinių žinių kursą;
• Ar stacionari stovykla turi Visuomenės sveikatos centro leidimą ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą pažymėjimą;
• Ar maitinimas stacionarioje stovykloje bus rengiamas ne rečiau kaip keturis kartus per dieną.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: