Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininke paskirta V. Ščiglienė (0)

Vaidutė Ščiglienė | asmeninė nuotr.

Vaidutė Ščiglienė | asmeninė nuotr.

Birželio 9 d. Seimas, atsižvelgdamas į Kultūros komiteto teikimą, Valstybinės kultūros paveldo komisijos (VKPK)  pirmininke paskyrė menotyrininkė,  humanitarinių  mokslų  daktarę, kultūros  paveldo  tyrinėtoją,  ekspertę  kultūros paveldo srityje Vaidutę Ščiglienę.

Nustatyta, kad V. Ščiglienė Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininko pareigas eis ne ilgiau, negu baigiasi jos, kaip Valstybinės kultūros paveldo komisijos narės, kadencija (V. Ščiglienė Valstybinės kultūros paveldo komisijos nare paskirta 2020 m. sausio 8 d.).

„Kultūros paveldo politika, jos formavimas yra išminties sritis, nes nuo mūsų visų bendrų sprendimų priklauso ne tik praeities dabartyje esmė, virstanti duotybe, bet ir ateitis, jos tęstinumas. Paveldas yra veidrodžio atspindys, reprezentuojantis mus pačius, o paveldo ištekliai yra riboti ir neatkuriami. Paveldo sistema yra sudėtinga ir problemos neišspręstos per daugelį metų, taigi, tikiu, turiningo bendro darbo galimybe“, – sakė V. Ščiglienė.

Slapto balsavimo dėl Seimo nutarimo „Dėl Vaidutės Ščiglienės paskyrimo Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininke“ rezultatai: už – 65, prieš ir susilaikė po 15 Seimo narių.

V. Ščiglienė  VKPK pirmininko pareigas galės eiti ne ilgiau, negu baigsis jos, kaip komisijos narės, 4 metų kadencija.

VKPK yra Lietuvos Respublikos Seimo, Lietuvos Respublikos Prezidento ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekspertė ir patarėja valstybinės kultūros paveldo apsaugos politikos, jos įgyvendinimo, vertinimo ir tobulinimo klausimais.

V. Ščiglienė gimė 1971 m. Vilniuje. 1996 m. baigė dailėtyros bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijos (VDA) Meno istorijos ir teorijos katedroje. 1998 m. įgijo Menotyros magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. 2004 m. Vilniaus dailės akademijoje apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją „Bajorų kilmės Žemaitijos dailininkai XIX a. pabaigoje–XX a. pirmojoje pusėje“ (vadovas prof. dr. A. Butrimas).

Nuo 1998 m. dirba pedagoginį darbą. Nuo 2009 m. VDA UNESCO kultūros vadybos ir kultūros politikos katedroje; nuo 2013 m. VDA Kauno fakultete, Humanitarų katedroje.

Nuo 2010 m. dirba docentės pareigose VDA UNESCO kultūros vadybos ir kultūros politikos katedroje, skaito dalykus: „Kultūrinis paveldas ir kultūrinis turizmas“, „Akademinio rašymo pagrindai“ bakalaurantams, „Kūrybinių miestų vadyba“ magistrantams. Vadovauja magistrantų ir doktorantų moksliniams darbams.

Nuo 1996–2008 m. dirbo VDA muziejuje (vedėja). 2003–2008 m. dirbo dailės galerijos „Dalia“ vadove. Nuo 2008 m. VDA mokslo ir meno skyriaus vedėja. Nuo 2005 m. Lietuvos dailės istorikų draugijos narė.

Tyrinėja kultūros paveldą, kultūrinį turizmą, kūrybinius miestus, XIX–XXI a. meninius procesus Lietuvoje. Šiomis temomis rengia mokslines publikacijas; yra sudariusi albumų, skirtų šiuolaikinių menininkų kūrybai apžvelgti. Daugelio meno parodų; kultūrinių ir meninių projektų Lietuvoje ir užsienyje kuratorė.

2006–2011 – Tarptautinio mokslo ir meno  projekto „Baltų menas“ dalyvė; 2014–2016 m. –  tarptautinio konsorciumo, mokslo projekto SMART Value tyrėja, Lietuvos dalies projekto vadovė.

Mokslinių interesų sritys: menotyra,  kultūros paveldas, kultūros paveldo politika, kultūros paveldo ir kultūrinio turizmo vadyba, kūrybiška vietokūra. Šiomis temomis yra parengusi publikacijų recenzuojamuose  mokslo  žurnaluose  ir  mokslą  populiarinančiuose  leidiniuose. Dalyvauja mokslinėse konferencijose Lietuvoje ir užsienyje. 1998–2018 kuravo keliasdešimt parodų Lietuvos ir  užsienio  (Nacionalinis  archeologijos  muziejus  Varšuvoje,  Dizaino  muziejus  Rygoje)  parodų salėse, vykdė socialines, kultūrines ir edukacines veiklas (kultūros ir meno projektai, kvalifikacijos tobulinimo programos muziejų, galerijų ir kultūros sektoriaus darbuotojams, moderavo diskusijas).

Dirbo Lietuvos kultūros tarybos eksperte; LR Švietimo ministerijos darbo grupėse, Vilniaus dailės akademijos   komisijose   ir   studijų   komitetuose.   Nuo   2004   m.   su   pertraukomis   dalyvavo redkolegijose, įvairaus pobūdžio leidinių sudaryme ir redagavime.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: