Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritaria siūlymui skirti vienkartinę išmoką vaikui (0)

 Išmoka | pixabay.com nuotr.

Išmoka | pixabay.com nuotr.

Gegužės 27 d. posėdžiavęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė Lietuvos Respublikos Prezidento inicijuotam Vienkartinės išmokos vaikams, skirtos COVID-19 (koronaviruso infekcijos) pandemijos sukeltiems padariniams mažinti, įstatymo projektui Nr. XIIIP-4870.

Projektas parengtas siekiant mažinti dėl COVID-19 (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės visoje Lietuvos teritorijoje paskelbtos ekstremaliosios padėties ar karantino atsiradusias neigiamas ekonomines ir socialines pasekmes, taip pat skatinti ekonomiką. Projektu siūloma įgyvendinti vidaus vartojimą skatinančią finansinę priemonę – išmokėti vienkartinę išmoką šeimoms, auginančioms vaikus ar įvaikius, daugiavaikėms, vaikus su negalia auginančioms ir nepasiturinčioms šeimoms bei vaikams, netekusiems tėvų globos.

Siūlomi tokie vienkartinės išmokos dydžiai:

120 eurų dydžio vienkartinė išmoka – visiems Lietuvos vaikams, t. y. daugiau nei 507 tūkst. vaikų (apie 330 tūkst. šeimų);

200 eurų (skiriant papildomai 80 eurų) vienkartinę išmoką – apie 134 tūkst. vaikų: vaikai su negalia bei vaikai, augantys nepasiturinčiose ir daugiavaikėse šeimose (apie 60 tūkst. šeimų).

Komitetas, iš esmės pritardamas projektui, pasiūlė pagrindiniu šio projekto svarstymui paskirtam – Biudžeto ir finansų komitetui, svarstant šį projektą, atsižvelgti į Vyriausybės išvadą dėl projekto.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: