Seimas spręs kiek sumažinti Lietuvos banko valdybos pirmininko atlyginimą (0)

Lietuvos bankas | lb.lt nuotr.

Lietuvos bankas | lb.lt nuotr.

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Kęstučio Glavecko pristatytas Lietuvos banko įstatymo pataisas, kuriomis siūloma sumažinti Lietuvos banko valdybos pirmininko atlyginimą.

Pagal siūlomas nuostatas jis būtų lygus ne penkiems, o keturiems piniginio tarpininkavimo įstaigų darbuotojų vidutiniams mėnesiniams darbo užmokesčiams, skelbiamiems Lietuvos statistikos departamento. Teikiamomis pataisomis taip pat siūloma, kad Lietuvos banko valdybos pirmininko atstovavimo šalyje ir užsienyje išlaidoms finansuoti kas mėnesį skiriama 15 proc. jo darbo užmokesčio dydžio suma būtų skiriama tik atsiskaitytinai. Iki šiol ji skiriama neatsiskaitytinai.

„Lietuvos banko viešai skelbiamoje informacijoje apie darbo užmokestį nurodyta, kad vidutinis nustatytas valdybos nario darbo užmokestis 2020 m. kovo mėnesį (neatskaičius mokesčių) sudarė 10 994 eurų. Remiantis skaičiavimais, valdybos pirmininko alga gali sudaryti daugiau kaip 12 tūkst. eurų, kai 2011 m. priėmus analogiškas įstatymo pataisas, mažinančias valdybos pirmininko atlyginimą, šis dydis sudarė apie 19 700 litų (arba 5 705 eurų) iki mokesčių. Pažymėtina, kad 2019 m. IV ketv. vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje buvo 1 358,6 eurų, o Prezidento alga yra 5 756 eurų atskaičius mokesčius“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

Po pateikimo už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 58 Seimo nariai, prieš – 14, susilaikė 14 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Biudžeto ir finansų komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje numatoma grįžti birželio 11 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: