Lietuva yra tvirta Gruzijos rėmėja (0)

Lietuvos Prezidentas su Gruzijos vadove Salome Zurabišvili | lrp.lt nuotr.

Lietuvos Prezidentas su Gruzijos vadove Salome Zurabišvili | lrp.lt nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, tęsdamas pokalbius su Europos Sąjungos Rytų partnerystės šalių vadovais dėl artėjančio viršūnių susitikimo birželio 18 d., konferenciniu skambučiu bendravo su Gruzijos vadove Salome Zurabišvili.

Prezidentas apgailestavo, kad dėl susiklosčiusios padėties teko atšaukti numatytą darbo kelionę į Gruziją  gegužės 26 d., šaliai minint 102-ąsias nepriklausomybės metines.

Pokalbyje daugiausia dėmesio buvo skirta Rytų partnerystės darbotvarkės aptarimui. Sutarta, kad ES Rytų partnerystės rezultatai būtų nukreipti į ilgalaikius įsipareigojimus tiek iš ES, tiek iš Rytų partnerystės šalių. Lietuva palaiko Gruzijos euroatlantinės integracijos siekius ir ragina imtis Asociacijos susitarimo įgyvendinimo.

Šalies vadovas priminė, kad Lietuva dalyvauja ES Rytų partnerystės politikos formavimo ir įgyvendinimo vyksme.

Kalbėta apie Gruzijos saugumą. Pabrėžė, kad šiuo iššūkių kupinu laikotarpiu ypač svarbu sekti Rusijos veiksmus regione. Prezidentas išreiškė susirūpinimą nesantaikos kurstymu Pietų Osetijoje ir pandemijos laikotarpiu stiprėjančia Pietų Osetijos teritorijos atskirties grėsme.

Šalies vadovas ragina transatlantinės bendrijos nares ginti Rytų partnerystės šalių nacionalinio saugumo interesus ir stiprinti bendradarbiavimą kibernetinio saugumo, hibridinių grėsmių srityse.

Pokalbyje aptarti ir Gruzijos vidaus politikos klausimai, ypač naujos parlamento rinkimų įstatymo keitimo iniciatyvos įgyvendinimas. Pasidalyta žiniomis apie koronaviruso plitimą šalyse ir pasiteisinusias viruso užkardymo priemones. Lietuva priminė skyrusi Gruzijai humanitarinę paramą medicininėmis priemonėmis. Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva palaiko ES paramos programą trečiosioms šalims kovai su koronaviruso pasekmėmis ir išreiškė įsitikinimą, kad ES ir Rytų partnerystės šalių vienybė stiprės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: