Paneigta žinia, kad JAV mokslininkas suimtas už koronaviruso sukūrimą ir pardavimą Kinijai (video) (1)

Čarlzas Lėberis | wikipedia.org nuotr.

Čarlzas Lėberis | wikipedia.org nuotr.

Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose sparčiai išpopuliarėjęs įrašas teigė, kad JAV vyriausybė „nustatė ir sulaikė“ dr. Čarlzą Lėberį (Charles Lieber) iš Harvardo Universiteto, už koronaviruso sukūrimą ir pardavimą Kinijai. Remiantis Crowdtangle.com duomenimis savaip perfrazuota ši žinutė, įvairiomis kalbomis, Facebook platformoje iki balandžio 7 d. buvo pasidalinta 79 000 kartų.

Reuters paneigdama šią melagingą naujiena rašo, kad nors Teisingumo Departamentas ir sulaikė Harvardo Universiteto Chemijos ir Biologijos fakulteto dekaną dr. Č. Lėberį, tačiau oficiali jo ir dviejų mokslininkų iš Kinijos sulaikymo priežastis nebuvo koronaviruso gamyba ir pardavimas Kinijai. Jiems pateikti įtarimai dėl melo deklaruojant viešuosius ir privačius interesus su Kinijos valdžia.

FTB Harvardo universiteto profesorių suėmė už tai, kad jis nuslėpė savo dalyvavimą Kinijos mokslinių talentų paieškos programose nuo 2011 m., kuriomis siekė pritraukti talentingus mokslininkus į Kinijai svarbias mokslinių tyrimų sritis. Programos, kuriose dalyvavo Č. Lėberis yra susijusios su Uhano tyrimų laboratorijomis, – praneša thequint.com.

Thequint.com pabrėžia, kad jokiuose oficialiuose šaltiniuose neminima, kad profesirius prisidėjo prie Covid-19 sukūrimo ir pardavimo Kinijai, o oficiali suėmimo priežastis esą jau buvo nurodyta valstybinių šaltinių – dėl melagingų, informaciją iškreipiančių ir apgaulingų pareiškimų.

Apie tai, kad Harvardo Chemijos ir Biologijos Fakulteto dekanas ir du Kinijos piliečiai yra kaltinami pagalba ir bendrininkavimu su Kinijos Liaudies Respublika JAV Teisingumo Departamentas buvo oficialiai paskelbęs sausio 28 d. 60-metis dr. Č. Lėberis, Harvardo Universiteto Chemijos ir Biologijos Fakulteto Dekanas suimtas dėl įtarimų apie jo melagingus ir suklastotus pareiškimus, nuslėptus ryšius su Kinijos Liaudies Respublikos Uhano regiono tyrimų laboratorijomis.

Jangingas Je | FTB nuotr.

Jangingas Je | FTB nuotr.

Jangingas Je (Yanging Ye), 29 mečiui Kinijos piliečiui, pareikšti įtarimai dėl vizos klastojimo, melagingų pareiškimų, apsimetinėjimų svečios šalies pareigūnu ir sąmokslo.

Dzaosongas  Džengas (Zaosong Zheng), 30-metis Kinijos pilietis buvo suimtas Gruodžio 10-ą, 2019, Bostono Logano Tarptautiniame Oro Uoste. Jam pareikšti įtarimai dėl bandymo iš JAV išgabenti 21 indelį biologinių tyrimų į Kiniją. Sausio 21 d., 2020, Zheng buvo apkaltintas kontrabanda ir melagingais pareiškimais. Jis sulaikytas nuo 2019 m. gruodžio 30 d.

Klaidinančios žinutes internete, kad Č. Lėberis jis buvo suimtas už naujojo koronaviruso sukūrimą ir pardavimą Kinijai galite pamatyti „WCVB Channel 5 Boston“ ir „CBS Boston“ pranešimuose:

Čarlzas M. Lėberis  (g. 1959 m.) yra žinomas chemikas ir nanomokslų bei nanotechnologijų pradininkas.  2011 m. žiniasklaidos bendrovė Thomson Reuters Č. Leberį už reikšmingus mokslo darbus chemijos srityje buvo paskelbusi 2000–2010 m. geriausiu šios srities mokslininku pasaulyje. Č. Lėberis yra plačiai žinomas savo indėliu į nanodalelių tyrimus, nanodalelių pritaikymą biologijoje.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: