Lietuvoje nustatyti 299 užsikrėtusieji koronavirusu (video) (1)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Kovo 26 d. vakare Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, patvirtinti dar 9 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Tarp užsikrėtusiųjų yra užsienio karių bei gydymo įstaigų darbuotojų. Šiuo metu Lietuvoje iš viso patvirtintų ligos atvejų yra 299. Kovo 26 d. 9 val. duomenimis iki šiol iš viso ištirti  4320 žmonių dėl įtariamo koronaviruso.

SAM ragina žmones kiek įmanoma vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant tiesiogiai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių švarai bei kita. Pajutus ligos požymius kreiptis į gydytojus telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Pirmajame Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdyje priimti sprendimai, susiję su Ukmerge

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pirmininkavo nuotoliniam Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdžiui. Pagrindinis dėmesys posėdyje buvo skiriamas sprendimams dėl padėties Ukmergėje, kurioje fiksuojama daug koronaviruso susirgimo atvejų, taip pat užregistruotos jau 3 mirtys.

Posėdyje nutarta kol kas miesto neuždaryti ir netaikyti asmenų judėjimo apribojimų. Tačiau ukmergiškių prašoma susilaikyti nuo visų nebūtinų kelionių ir judėjimo po miestą. Kitų miestų gyventojai taip pat raginami susilaikyti nuo nebūtinų vizitų į Ukmergę.

„Policijos bus paprašyta itin griežtai ir nuolat tikrinti, ar asmenys, kurie turi būti saviizoliacijoje, to laikosi. Lygiai taip pat bus stebima, ar visi gyventojai laikosi karantino reikalavimų. Piktybiškai to nepaisantiems ar ignoruojantiems bus taikoma atsakomybė“, – sako komiteto pirmininkas premjeras S. Skvernelis.

Sveikatos apsaugos ministerijai nurodyta plėsti ukmergiškių testavimo apimtį. Ukmergėje taip pat bus įsteigtas mobilusis patikros punktas. Vietos medikams, savanoriams, policijos pareigūnams, savivaldybės darbuotojams ir kitiems bus skirtos papildomos apsaugos priemonės.

Be kita ko, suderinus su vietos savivaldybe, planuojama dezinfekuoti pagrindines miesto gatves ir kitas vietas.

Pabrėžtina, kad maisto ir kitų būtinųjų prekių tiekimui į Ukmergę nebus taikomi jokie ribojimai, tad žmonėms nėra ko nerimauti.

Komiteto pirmininkas premjeras S. Skvernelis taip pat nurodė atsakingoms institucijoms pasirūpinti apsaugos priemonėmis – kaukėmis, respiratoriais, akiniais, pirštinėmis ir kitkuo – ne tik Ukmergei, bet ir visai Lietuvai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    strigusiame Nyderlandų kruiziniame laive galimai nuo COVID-19 mirė 4 žmonės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: