Nuo koronaviruso Lietuvoje mirė antras žmogus, užsikrėtusiųjų nustatyta 209 (video) (4)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Kovo 24 d. vakare Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad Vilniaus Santaros klinikose nuo karonaviruso mirė dar vienas žmogus – 90-ties metų moteris iš Ukmergės.

Pranešama, kad ligonė kovo 16 d. buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės. Dėl karščiavimo ir bendro silpnumo kovo 23 d. ji buvo atvežta į Santaros klinikas. Čia jai buvo nustatytas užsikrėtimas koronavirusu ir paskirtas gydymas intensyvios terapijos skyriuje.

„Labai liūdna, kad mirtys nuo koronaviruso infekcijos neaplenkė ir Lietuvos. Nuoširdžiai užjaučiame moters šeimą ir artimuosius“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

Tai jau antros ukmergiškės mirtis nuo šio bjauraus užkrato. Kaip žinia nuo koronaviruso 83 metų amžiaus moteris Ukmergėje mirė ir praeitą šeštadienį.  Užsikrėtimas koronavirusu jai  buvo nustatytas jau po mirties.

Kovo 24 d. nustačius dar 22 naujus koronaviruso užkrato (COVID-19) atvejus, bendras nustatytų užsikrėtusių žmonių skaičius Lietuvoje – 209 (18.20 val. duomenimis).

Visi naujai patvirtinti atvejai nustatyti Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje, mėginiai į ją pristatyti iš judriųjų patikros vietų. Dėl jų bus vykdomi epidemiologiniai tyrimai.

SAM ragina žmones vadovautis gydytojų ir įstaigų nurodymais, tai yra, kiek įmanoma vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant betarpiškai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Lietuvos statistikos departamentas parengė virtualų žemėlapių rinkinį leidžiantį analizuoti įvairius su Covid-19 virusu susijusius statistinius duomenis.

Žemėlapių rinkinyje yra pateikiami 5 virtualūs įrankiai, 2 iš jų yra įtraukti kitų autorių žemėlapiai. Žemėlapiuose galite nagrinėti šalies duomenis arba įsijungti apskritį ar savivaldybę:

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: