Lietuvoje nustatytas jau 41 asmuo užsikrėtęs koronavirusu (1)

Lietuvoje nustatyti jau 41 asmenys užsikrėtę koronavirusu | lrv.lt nuotr.

Lietuvoje nustatyti jau 41 asmenys užsikrėtę koronavirusu | lrv.lt nuotr.

Kovo 19 d. vakarą Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad Lietuvoje patvirtinti dar penki užsikrėtimo koronavirusu (COVID-19) atvejai. Šiandien iš viso nustatyti 7 koronaviruso užkratu užsikrėtę asmenys, bendrai Lietuvoje dabar užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki  41. Visi ligoniai šiuo metu yra atskirti ir gydomi Santaros klinikose.

Trys iš nustatytųjų atvejų įvežtiniai, ligoniai yra grįžę iš Turkijos, Jungtinės Karalystės ir Šiaurės Italijos. Ketvirtasis atvejis yra vadinamas klasterinis, t. y. kai žmogaus nebuvęs užsienyje užsikrečia nuo keliavusio artimo žmogaus. 

Penktasis užsikrėtusysis yra Ukmergės ligoninės gydytoja. Tikėtina, kad ji užsikrėtė bendraudama su bendradarbiais, anksčiau keliavusiais Italijoje, Egipte, Afrikoje ir Dubajuje. Šiuo metu ji atskirta ir gydoma Santaros klinikose. 

Minėtieji užsienyje keliavusieji gydytojos bendrdarbiai ir kartu su jos šeimos nariai taip pat atvyko į Santaros klinikas ir tiriasi dėl galimo užsikrėtimo koronaviruso užkratu. Išsiaiškinta, kad užsikrėtusioji bendravo ir su kitais giminaičiais, tad jie vertinami kaip dideles rizikos sąlytį turėję asmenys, su jais bendrauja Nacionalinis visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbuotojai.

Pirminiais duomenimis užsikrėtusi gydytoja iš Ukmergės dirba keliose darbovietėse: Ukmergės ligoninėje, Kauno klinikų skubios pagalbos skyriaus konsultuojančia gydytoja ir Vilniaus „Kardiolitos“ klinikoje. Šiuo metu nustatyta virš pusantro šimto žmonių su kuriais ji bendravo, šis skaičius tikslinamas, aplinkybės vertinamos. 

Ukmergės ligoninės administracija praneša apie būtinus prevencinius veiksmus, toliau bus bendraujama su kiekvienu sąlytį su užsikrėtusiaja turėjusiu asmeniu. Pirminiais duomenimis, darbovietėje vyko posėdis ir mokymai, darbuotojams bus pranešta apie tolimesnius veiksmus.

Primenama, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam požymiui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki šių požymių pradžios buvo keliauta bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso užkrato atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808. 

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Grįžusiems iš užsienio 14-os dienų atsiskyrimas nuo žmonių yra privalomas. Pajutus ligos požymius būtina skambinti 1808 (nemokamai, visoje Lietuvoje, visą parą).

Europoje užregistruotų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius jau peržengė 100 tūkstančių ribą. Iki ketvirtadienio 19 val. Lietuvos laiku Europoje buvo nustayta 100 470 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Iš šių užsikrėtusiųjų jau mirė 4 752 žmonės. Šie skaičiai didesni nei Azijoje, kurioje užsikrėtė mažiausiai 94 253 žmonės, o mirė 3 417.

Tikri užsikrėtimo mąstai yra daug didesni, nes daugelis šalių užsikrėtimo patikrą atlieka tik asmenims, kuriems pasireiškia sunkiausi ligos požymiai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: