Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras skelbia vis naujus nurodymus (0)

Ligoninė | sam.lt nuotr.

Ligoninė | sam.lt nuotr.

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (VESOC) sprendimu, reaguojant į naujojo koronaviruso (COVID-19) keliamas grėsmes, visos šalies savivaldybės privalo pasirūpinti specialiomis izoliavimo ir gydymo patalpomis. Jos skirtos ligoniams ir žmonėms, įtariamiems, kad serga, taip pat žmonėms, turėjusiems sąlytį su ligoniu ar galimai sergančiuoju, tuo atveju, jeigu jų gyvenamosios patalpos neatitinka higienos sąlygų ir nėra galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių žmonių.

Valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, turint galvoje didelį naujojo koronaviruso užkrečiamumą, turėti savivaldybėse izoliavimo patalpas yra būtinybė.

„Koronavirusas „nesirenka“ vietos ir laiko. Kiekviena šalies savivaldybė turi būti pasirengusi 24/7 pasirūpinti savo žmonėmis, jei kiltų būtinybė skubiai izoliuoti galimai užsikrėtusįjį šia pavojinga infekcija ir taip apsaugoti kitus šeimos bei visuomenės narius“, – sako ministras A. Veryga.

Taip pat Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras visoms oro linijų bendrovėms rekomenduoja spręsti dėl skrydžių iš Lietuvos į visą Italiją ir iš jos atšaukimo. VESOC vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, imtis šių priemonių siūloma siekiant tinkamai valdyti naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmes.

„Stebime situaciją Italijoje, padėtis ten sudėtinga. Atsižvelgę į tai, savo ruožtu, imamės priemonių, kad išvengtume viruso plitimo Lietuvoje. Tam būtina laikinai, kol baigsis koronaviruso plitimo grėsmė, susilaikyti nuo kelionių į Italiją“, – sako A. Veryga.

SAM primena, kad kovo 10 d. visa Italija, o ne tik keturi jos regionai, kaip iki šiol, paskelbti paveikta teritorija.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: