Prezidentas su Europos Vadovų Tarybos nariais aptarė padėtį dėl koronaviruso (0)

G. Nausėda. Telefoninė konferencija | prezidentas.lt nuotr.

G. Nausėda. Telefoninė konferencija | prezidentas.lt nuotr.

Kovo 10 dienos vakarą Prezidentas Gitanas Nausėda ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) nariai aptarė Europoje susiklosčiusią padėtį dėl koronaviruso plitimo. Konferenciniu skambučiu organizuotas neeilinis Europos lyderių pasitarimas truko kelias valandas. Jo metu EVT nariai apžvelgė koronaviruso padėtį Europos valstybėse, pristatė kovos su virusu priemones savo šalyse ir aptarė koordinuoto ES valstybių atsako poreikį tiek sveikatos apsaugos, tiek ekonomikos srityse.

Prezidentas pristatė Lietuvos duomenis apie koronaviruso plitimą ir taikomas jo sustabdymo priemones šalyje, galimą poveikį valstybės ekonomikai. Šalies vadovas pabrėžė, kad šiuo metu viruso protrūkio neigiamas ekonominis poveikis negali būti tiksliai įvertintas, bet ES valstybėms narėms būtinas koordinuotas, ir greitai kintančią situaciją atliepiantis ES priemonių paketas.

Skambučio metu kalbėta apie poreikį sustiprinti veiksmų koordinavimą ir suvienodinti ES šalių rekomendacijas dėl rizikos regionų nustatymo. Prezidentas pabrėžė būtinybę vykdyti bendrus ES medicininių priemonių pirkimus ir susilaikyti nuo nepagrįsto jų eksporto ribojimo.

Europos Komisijos ekonomikos skatinimo priemonių sąrašą planuojama paskelbti dar šią savaitę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: