Seimas pradės pavasario sesiją (2)

Lietuvos Respublikos Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kovo 10-ą, antradienį, Seimo nariai rinksis į priešpaskutinę VIII (pavasario) sesiją.

Pavasario sesijos pirmajame posėdyje numatoma pateikti sesijos darbų programos projektą, kuriame daugiau kaip 580 teisės aktų etmenų. Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti 147, Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda – 9, Seimo nariai (frakcijos) – apie 300 įstatymų projektų. Dalis į darbų programą įrašytų projektų jau yra pateikti ankstesnėse sesijose ir bus tęsiamas tolesnis jų svarstymas.

Pavasario sesijos svarbiausi klausimai:

– socialinės atskirties mažinimo priemonių įgyvendinimo tęstinumas, užimtumo skatinimo ir nedirbančiųjų integravimo į darbo rinką galimybių didinimas, neįgaliųjų socialinės integracijos stiprinimas;

– korupcijos prevencijos priemonių efektyvinimas ir šešėlinės ekonomikos mažinimas (viešųjų pirkimų sistemos efektyvinimas, lobistinės veiklos reglamentavimo tobulinimas);

– pokyčių aplinkos apsaugos srityje reglamentavimas, efektyvios aplinkosaugos kontrolės vykdymas, Lietuvos įsipareigojimų dėl ES klimato kaitos ir energetikos politikos tikslų iki 2030 metų įgyvendinimas; Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano koncepcijos ir 2021–2030 m. Nacionalinės pažangos plano įgyvendinimas.

Vienas iš esminių prioritetų šioje sesijoje – vykdomų reformų (švietimo, sveikatos apsaugos, mokesčių, inovacijų, šešėlinės ekonomikos mažinimo ir pensijų srityse) įgyvendinimo kontrolė. Kiekvieną antradienį, kaip ir ankstesnėse sesijose, ministrai Seimo posėdžiuose pristatys informacinius pranešimus apie priimtų teisės aktų įgyvendinimą.

Seimas išklausys Respublikos Prezidento metinį pranešimą, bus pateikta Vyriausybės 2019 m. veiklos ataskaita.

Sesijoje planuojamos diskusijos strateginėmis temomis apie būsimą ES finansinę programą 2021–2027 m., „Brexit“ įtaką Lietuvai, pokyčius aplinkos apsaugos srityje ir Žaliojo kurso įgyvendinimo perspektyvas.

Į pirmojo posėdžio darbotvarkę įtraukti Seimo nutarimo projektai dėl Konstitucinio Teismo teisėjų paskyrimo ir dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos Sigitos Rudėnaitės atleidimo iš šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų ir jos skyrimo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininke.

Pagal Seimo valdybos patvirtintą posėdžių grafiką sesijos metu, nuo kovo 10 d. iki birželio 30 d., planuojama surengti beveik 50 posėdžių.

Siekdami kuo didesnio Seimo darbo bei priimamų sprendimų viešumo Seimo posėdžius ir toliau kviečiame tiesiogiai stebėti Seimo interneto svetainėje www.lrs.lt ir Seimo „YouTube“ paskyroje. Lietuvos gyventojams taip pat sudaryta galimybė stebėti tiesiogines transliacijas iš Seimo posėdžių salės per televizijos programą „Seimas – tiesiogiai“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: