Laisvės partija ruošiasi rinkimams – pristatė savo Ateities ekonomikos planą (6)

Aušrinė Armonaitė | Alkas.lt nuotr.

Aušrinė Armonaitė | Alkas.lt nuotr.

Vasario 15 d. Vilniuje vyko liberalios Laisvės partijos Tarybos posėdis, kuriame partija pristatė Ateities ekonomikos planą, patvirtino spalį vyksiančių Seimo rinkimų vienmandačių ir daugiamandatės kandidatų atrankos ir reitingavimo tvarką bei aptarė svarbiausius politinius klausimus.

„Ateities ekonomikos variklis nėra nafta ar plienas, tai – idėjos ir duomenys. Lietuvoje siautėjant perskirstymo ir padalijimo nuotaikoms, mes siūlome investuoti į augimą ir pirmiausiai į išsilavinusių, kūrybingų, savarankiškų ir technologijas pasitelkiančių žmonių ugdymą. Esame lūžio taške – arba klumpame ir stringame vidutinių pajamų spąstuose, arba – braunamės į priekį ir kuriame perspektyvą”, – kalbėjo Laisvės partijos pirmininkė A. Armonaitė.

Laisvės partijos Ateities ekonomikos planą sudaro trys dalys – talentai, augimas ir sumanios valstybės reformų įgyvendinimas.

Ugdant ir pritraukiant talentus partija pagrindinį dėmesį skiria švietimui ir migracijos liberalizavimui. Laisvės partija siūlo talentus pradėti ugdyti dar darželyje – ikimokyklinis ugdymas formuoja universalius žmonių gebėjimus, todėl jis turi būti individualizuotas.

Skirta dėmėsio mokytojams bei dėstytojams – siūloma užtikrinti stabilų jų atlyginimo augimą, kol jis sieks 120 –150 proc. vidutinio darbo užmokesčio, mokytojams – galimybes nuolat tobulėti užsienyje ir specialias švietimo lyderystės studijas.

„Turime išnaudoti technologijų teikiamą naudą mokyklose – mūsų vizija, kad IT kalba taptų trečiąja mokinių ir mokytojų kalba, o visi mokytojai mokėtų anglų kalbą“, – kalbėjo partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Augimo darbotvarkėje Laisvės partija siūlo pirmuosius 3 veiklos metus naujas įmones atleisti nuo mokestinių prievolių bei sukurti realias mokestines paskatas gyventojams investuoti į startuolius ir aukštos pridėtinės vertės projektus, o įmonėms – į mokslinius tyrimus ir plėtrą.

Kalbėdama apie valstybės inovacijų politiką, partija siūlo skirti bent 2% BVP moksliniams tyrimams ir plėtrai, šalyje kurti inovacijų rajonus, įsteigti vieningą inovacijų politiką koordinuojančią agentūrą ir realiai veikiantį inovacijas, mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą finansuojantį strateginį fondą.

Renginio metu taip pat buvo aptarti Laisvės partijos dalyvavimo artėjančiuose Seimo rinkimuose klausimai. Partijos kandidatų į Seimą sąrašas bus reitinguojamas partijos narių bei draugų elektroniniu balsavimu. Išreitinguotas galutinis partijos sąrašas ir kandidatai vienmandatėse apygardose bus tvirtinami gegužės 30-ą vyksiančiame Suvažiavime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: