Paaiškėjo, kad statybos leidimas S. Eidrigevičiaus menų centrui statyti išduotas neteisėtai (1)

Prie kino teatro „Garsas“ | iniciatyvinės grupės „Išsaugoti Garsą!“ nuotr.

Prie kino teatro „Garsas“ | iniciatyvinės grupės „Išsaugoti Garsą!“ nuotr.

Pilietinė iniciatyvinė grupė „Išsaugoti Garsą!“ sulaukė atsakymo. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Vidurio Lietuvos statybos valstybinės priežiūros departamentas po atlikto tyrimo dėl Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) statybos leidimo vasario 6 d. pranešė, kad patikrinimo akto išvadoje nustatyta SEMC statybą leidžiantis dokumentas išduotas neteisėtai.

Abejonės, kad projektas „Kultūros paskirties pastato Respublikos g. 40, Panevėžyje, rekonstravimo projektas“ neatitinka LR statybos įstatymo ir prieštarauja teritorijų planavimo dokumentams kilojau 2018-11-07 viešo svarstymo metu. Tačiau projekto rengėjai pastabas atmetė ir Panevėžio miesto savivaldybės administracija 2018-12-05 išdavė statybos leidimą.

Departamentas atliko SEMC projekto statybos leidimo Nr. LRS-51-181205-00057 išdavimo teisėtumo patikrinimą ir surašė 2020-02 04 statybą leidžiančio dokumento išdavimo teisėtumo, prisijungimo sąlygų ir specialiųjų reikalavimų išdavimo terminų laikymosi patikrinimo aktą Nr. SLD-20-200204-00011. Patikrinimo akto išvadoje nustatyta, kad statybą leidžiantis dokumentas išduotas neteisėtai.

Panevėžio apygardos prokuratūra po Pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti Garsą!“ ir Valstybinės kultūros paveldo komisijos kreipimosi atlieka tyrimą dėl SEMC statybos leidimo išdavimo, „Garso“ neįtraukimo į saugomų kultūros objektų registrą pagrįstumo.

VTEK atlieka tyrimą dėl Panevėžio savivaldybės nekilnojamojo kultūros paveldo tarybos pirmininko Evaldo Zilinsko elgesio, kuris nenusišalino svarstant „Garso“ klausimą dėl teisinės apsaugos suteikimo kaip potencialiam kultūros paveldo objektui Panevėžio NKPVT posėdyje ir yra vienas iš SEMC projekto rengėjų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: