Reikia kurti veiksmingą sveikatos apsaugos sistemą, sako S. Skvernelis (2)

pixabay.org nuotr.

pixabay.org nuotr.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sausio 31.d. pirmininkavo pirmajam darbo grupės  pasitarimui, kuriame buvo aprariami klausimai, susiję su inovatyvių vaistų ir inovatyvaus gydymo prieinamumo gerinimu.

„Turime sėkmingai veikiančią sveikatos apsaugos sistemą, kurioje dirba aukščiausio lygio medikai. Daugelyje sričių pirmaujame arba galime būti lyderiais. Todėl  bendromis medicinos profesionalų  ir politikų pastangomis privalome toliau kurti veiksmingą sveikatos apsaugos sistemą. Pirmas mūsų darbo grupės tikslas – daug efektyvesnė, racionalesnė ir pacientams operatyviau taikoma kompensuojamųjų vaistų tvarka. Galiu patikinti, kad Vyriausybė pasirengusi priimti būtinus sprendimus“, – sakė S. Skvernelis.

Pasitarime pabrėžta, kad  kasmet Europos vaistų agentūra registruoja nuo 30 iki 50 naujų vaistų, kurie pripažįstami kaip reikšmingos inovacijos.

Pažymėta, jog Lietuvoje kuriama nauja sveikatos technologijų vertinimo sistema, kuri turėtų padėti racionaliau naudoti kompensuojamiesiems vaistams skiriamas lėšas.

Pasitarime akcentuota būtinybė toliau kurti skaidresnę vaistų įtraukimo į kompensavimo sąrašus politiką, sudaryti nuolatinę atitinkamos specialybės gydytojus vienijančią grupę, kuri analizuotų, spręstų ir siūlytų sprendimus dėl priešvėžinių kompensuojamųjų vaistų.

Ketinama kurti lankstesnį mechanizmą dėl vaistų skyrimo ir sudaryti galimybę išimtiniais atvejais taikyti inovatyvius vaistus pagal vaisto veikimo mechanizmą, o ne pagal lokalizaciją ir siaurą indikaciją, kuriai vaistas yra registruotas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

 1. Vidinis Balsas:

  ” Reikia kurti veiksmingą sveikatos apsaugos sistemą..” Turi omenyje nebenuodyti žemės, vandens ir oro ? Eina Danijos keliu: siekia Lietuvą paversti 100 % Organinio maisto šalimi ? Jokių nuodų maiste , jokių GMO ? Jokio 5G ? Kas susargdina , jei ne tai ? Padarykit prielaidas sveikatai, o toliau – imuninės sistemos rūpestis. Ji sugebės, nereikės farmacijos mafijos pagalbos.

 2. P. Česnakas kviečia į dvikovą:

  O ką, jei pasibalnotume paprastą lietuvišką česnaką (jo išgaras) kovoje ir prieš naują virusą?
  Visur, kur ilgiau užsibūname, kur dirbame, pasidėkime sutraiškytą česnako skiltelę ir kvėpuokime juo (miegamajame, prie kompiuterio, kur žiūrime TV, automobilyje, prie kasos aparatų, visose darbo vietose, klasėse, auditorijose, net ir kino teatruose… ir t.t.
  O namuose turėkime vandens, kuriame mirksta traiškyta česnako skiltelė – grįžtame namo ir rankas nusiplauname, tada tuo vandeniu ištriname. Gal ir šnerves bei aplink burną ištriname, burną išskalaujame.
  Kaip sakė viena moteris – nežinai žmogus, kur laimę rasi. Tai gal ir česnakas ją atneš? Bent kai kam iš mūsų. Kad litofcų nė šis virusas neišnaikintų! Vsem čertiam nazlo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: