URM pataria laikinai atidėti keliones į Kiniją (0)

Oro uostas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Oro uostas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Užsienio reikalų ministerija dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso pataria laikinai nevykti į šalį. Ministerijos duomenimis Kinijoje yra apie 300 Lietuvos piliečių. Visus šalyje esančius piliečius kviečia užsiregistruoti URM kelionių registracijos sistemoje: https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Ministerija konsultuojasi su kitomis Europos Sąjungos šalimis dėl rekomendacijų keliaujantiems į Kiniją ir nuolat atnaujina patarimus keliauk.urm.lt tinklapyje.

Kinijoje siaučiant koronaviruso protrūkiui, Vilniaus oro uoste nuo šeštadienio patikrinta 11 šioje šalyje keliavusių asmenų, rengiamasi šalies oro uostų darbuotojų mokymams.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė teigė, kad iš viso bendrauta su 114 skrydžių keleiviais ir įgulomis, visų oro uosto tarnybų darbuotojais.

„Pavyko pabendrauti su 11 Kinijoje pabuvojusių asmenų, jiems suteikta ypač išsami informacija – visi buvo sveiki, nejuto simptomų, kūno temperatūra jiems taip pat buvo išmatuota. Jie buvo nusiteikę bendradarbiauti geranoriškai, turime duomenis, kur jie keliauja, kiek laiko bus Lietuvoje ir kada jie išvyks“, – Vilniaus oro uoste žurnalistams teigė R. Lingienė.

Vilniaus oro uoste nuolat budi dvi NVSC specialistės – jos per garsiakalbius lietuvių ir anglų kalbomis įspėja keleivius, šiemet apsilankiusius Kinijoje, prieiti konsultacijai.

Ir NVSC, ir Lietuvos oro uostų vadovybė sako, kad galimam viruso patekimui į Lietuvą pasirengta – parengtas veiksmų planas. Pagal jį, užfiksavus, kad orlaivyje yra užsikrėtęs asmuo, iškart reaguotų keliolika tarnybų, o užkrėstieji būtų vežami į Santaros klinikas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: