Gimtadienio proga Kaunas Vilniui pateikė staigmeną (2)

Gimtadienio dovana Vilniui | Kauno savivaldybės nuotr.

Gimtadienio dovana Vilniui | Kauno savivaldybės nuotr.

Sausio 25-ąją savo 697-ąjį gimtadienį mininti sostinė tradiciškai sulaukė Kauno staigmenos. Pastaruosius trejus metus kvietęs vilniečius atvykti į svečius, šiemet Kaunas šia proga sukūrė specialiai dekoruotas kojines „Neišskiriama pora“.

Kairioji dedikuota Vilniui, o dešinė – Kaunui, bet gali būti ir atvirkščiai. Nuotaikingose kojinių iliustracijose pavaizduoti gimtadienį švenčiantys stilizuoti miestų simboliai – torto bei konfeti fone šokantys tauras ir geležinis vilkas.

„Jos skirtingos, bet drauge puikiai dera, taip atskleisdamos pagrindinę sumanymo žinutę. Ji kalba apie tai, kad stiprus ryšys tarp mūsų miestų išlieka ir varge, ir džiaugsme, o dabartinė ir laikinoji sostinės išties yra neišskiriamos poros pavyzdys. Miestų konkurencija ir iš to kildavusios nesantaikos kibirkštys jau seniai pasiliko istorijos paraštėse. Turime suprasti ir vertinti tai, kaip stipriai visi esame tarpusavyje susiję“, – kalbėjo Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Jis pakvietė kauniečius šį savaitgalį adresuoti sveikinimus Vilniui ir drauge dalintis šventinėmis emocijomis. Dar penktadienį Kauno savivaldybės vadovai nusiuntė simbolines dovanas kolegoms į Vilnių, o patys sostinės gimtadienio išvakarėse nebe pirmus metus sulaukė atsako – šventinio torto.

„Nepaisant to, jog penktadienis, kaip reta, buvo gausus svarbių darbinių susitikimų, tačiau galėjome „viena koja“ būti šventiškai nusiteikusiame Vilniuje. Tikimės, kad pasipuošę kauniečių kurtomis kojinėmis, vilniečiai irgi jautėsi panašiai. Gražaus šventiško savaitgalio!“ – linkėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Tiesa, senoji tradicija per gimtadienį apsilankyti Kaune vis tiek neliks pamiršta. Sekmadienio vakarą neabejotinai atvyks svečių iš sostinės, mat Kauno „Žalgiris“ Lietuvos krepšinio lygoje susitiks su Vilniaus „Rytu“. Vis dėlto Vilniaus 697 metų sukakties proga žaliai balti pergalės dovanoti neplanuoja.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

 1. Žemyna:

  Net ir širdelę įtaisė 🙂 Kažin, kaip jos ant kojų sueina?
  Visai smagiai „trenkti” „kovianski” – manau, paaugliams patiks nauja proga taip pakvailiot!

 2. Kaip Lenkija prie Lietuvos, taip Kaunas prie Vilniaus vis lipdosi lyg šlapias lapas prie subinės…

  Kauno valdžiai derėtų “porintis” į tokių miestų kaip Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Utena ir t.t. kategoriją. Vilnius kaip sotinė, o Klaipėda kaip uostas buvo ir bus Lietuvai išskirtiniai.

  Laikyti, kad Vilniui sausio 25 d. yra jo 679-asis Vilniaus gimtadienis apskritai reiškia užgaulioti valstybės sostinę, žeminamai tyčiotis iš jos, nes prieš 679 metus Gedimino vardu rašyto laiško turinys ne gimimo faktą patvirtina, o juo yra Europos vienuolijai pranešama apie Vilnių, kaip apie jiems jau gerai žinotą iki tol buvusį Lietuvos karalių miestą, kad jis, matyt, po kažkurio priešo (veikiausiai Ordino su Mozūrais 1316/17 metais) veiksmais buvus sugriauto sudeginto, atkurtas (veikia) vėl, taigi tapo galima sugrįžti čia – atvykti vėl.

  Tad Kauno ir prokauniškos Vilniaus valdžiukės, ar ne laikas būtų liautis garbingo Vilniaus – Lietuvos valstybės sostinės atžvilgiu savo tuščias ambicijas liejus, prisidengus abejotino turinio lenkiškos Lietuvos istorijos žiniomis. Vilnius (Vilna) prieš 697 metus šaltinyje yra paminėtas kaip iki tol Europai jau buvęs žinomas karališkasis Lietuvos miestas, pranešant, kad tais metais tapo atkurtas vėl. Tai ne jo gimimo diena, o tik paminėjimo jo atkūrimo įvykio istorijos šaltinyje diena. Tai gal nesiklaidinkime savęs ir kitų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: