Ar verta turėti robotą gamybos sferoje? (2)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Vis dažniau ir dažniau robotai pakeičia paprastus žmonių darbus. Įmonės, kurios turi didelį darbo našumą, domisi kaip pagaminti tam tikrų prekių daugiau, bet tuo pačiu sutaupyti laiko ir pinigų. Tam tikrus darbus robotas gali atlikti net iki 10 kartų greičiau, nei tai atlieka nekvalifikuoti darbuotojai. Tačiau, yra nemažai atvejų, kai robotas negali atlikti tam tikrų darbų ir įmonė turi išlaikyti ne tik robotus, bet ir darbuotojus.

Jeigu svarstote įsigyti robotą ir juo pakeisti žmonių darbus, svarbiausia yra apsiskaičiuoti ir patikrinti, ar robotas atliks visus jūsų norimus darbus. Dažniausia klaida, kurią padaro įmonės, yra ta, kad nusipirkę robotą ir automatizavę tam tikrus darbus, tik tada pastebi, kad jiems vis tiek reikia darbuotojo. Tokiu atveju reikia išlaikyti ne tik robotą, bet ir darbuotoją, o tai kainuoja didelius pinigus.

Šiuo metu lyderiaujančios įmonės savo gamybos sandėliuose turi suderintą robotų ir žmonių darbą. Jeigu pavyksta įsigyti reikalingus robotus, o aplink juos turėti darbuotojus, kurių darbai nesikerta tarpusavyje, tada galima tikėtis puikių rezultatų. Svarbu yra išnagrinėti kokia gamybos dalis bus automatizuota, o kas bus palikta darbuotojams. Taip pat, roboto įsigijimo kaina turi atsipirkti mažiau nei per metus laiko. Statistika rodo, kad efektyviausios įmonės yra tos, kuriose yra išlaikyta dermė tarp robotų ir darbuotojų.

Daugiau apie gamybos procesų optimizavimą: https://www.serpantinas.com/lt/

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: