Pamatėte Sosnovskio barštį? Praneškite, kur jis! (5)

Sosnovskio barštis | zum.lt nuotr.

Sosnovskio barštis | zum.lt nuotr.

Sunkiai naikinamas mechaniniais ar net cheminiais būdais Sosnovskio barštis sparčiai plinta ir užima vis daugiau Lietuvos teritorijos. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ir Aplinkos ministerija kviečia Lietuvos gyventojus būti neabejingiems ir pranešti apie jo augimo vietas.

Kviečiama siųsti invazinio augalo – Sosnovskio barščio – nuotraukas naudojantis mobiliąja programėle „NMA agro“. NMA sukurta programėlė suteikia galimybes nustatyti tikslias fotografuojamo objekto koordinates, todėl atsiųsta informacija pasitarnaus Aplinkos ministerijai vykdant projektą „Invazinių ir svetimžemių rūšių būklės tyrimai Lietuvoje“.

Projektui, finansuojamam ES lėšomis, įgyvendinti numatyta ištirti 100 invazinių ir svetimžemių rūšių (tarp jų ir Sosnovskio barščio) paplitimą gamtoje. Surinkus detalią medžiagą apie šių augalų paplitimą šalyje ir įvertinus esamą situaciją, bus sudaromi žemėlapiai, numatomi kovos su invazinėmis rūšimis veiksmų planai. Informacija bus pasidalinta ir su Lietuvos savivaldybių asociacija.

Mobilią programėlę „NMA agro“ galima nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“ ir „Apple Store“ parduotuvių. Programėlė veikia „Android“ ir IOS operacinėse sistemose. Trumpa naudojimosi instrukcija pateikta programėlėje.

„Dėmesio! Fotografuodami Sosnovskio barštį išlaikykite saugų atstumą, jo nelieskite!“ – perspėja gamtosaugininkai.

Rūpinkimės mus supančios aplinkos saugumu!

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Žemyna:

  Viskas paprasta, ministerijai ranka pasiekiamai – visuose pakraštiniuose Vilniaus miegrajoniuose. Eini su dalgiu ir kerti.

  • Tvankstas:

   Eini su purkštuvu ir Round Up purški.

  • Aha:

   Ne taip jau ir paprasta. Dalgiu pjaudamas gali sau pakenkt, nes tie zarazos turi sultis, kurios kaip rugstys, nudegina iki raumenu…. Vilniaus rajone pakelese ju pilna, ir ieskot nereikia. Ziauriai vislus…

   • Žemyna:

    Iš tiesų taip, tačiau tam ir aplinkosauga, kad žinotų, kaip ir (svarbiausia) KADA ką daryti, kaip saugiai tai daryti.
    Gal prieš 20 m. eidavau į laukus už mūsų „miegamojo”. Tik kur ne kur styrojo po poną Sosnovskį. Jei tada būtų imtasi apsaugos, jei tada jie būtų naikinami nespėję sužydėti ir sėklų pasėti, darbo nedaug būtų buvę. O prieš 10 m. jie jau peržengė tarp mūsų miegrajonio ir laukų buvusį asfaltuotą kelią, labai apsidžiaugė radę šaunią pievelę, buvusią mūsų pasivaikščiojimų, sporto, vaikų pasilakstymų vietą ir energingai ją okupavo. O vėliau ir iki palangių atėjo.

   • Bartas:

    Taip, teisingai. Tokį nudeginimą patyriau savo nugara. Praeitais metais apie tai pasakojau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: