Tyrimas: ką lietuviai krauna į atostogų lagaminus? (0)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Įsibėgėjanti vasara dar neatostogaujančius Lietuvos gyventojus kviečia kuo greičiau pradėti planuoti pelnytą poilsį. Kol vieni jau ilsisi šalies ar užsienio kurortuose, kiti dar tik svajoja apie atostogas ir svarsto, ką įsidės į kelionių lagaminą. Finansų paslaugas teikiančios bendrovės atlikta klientų apklausa atskleidė, kiek šalies gyventojai išleidžia atostogoms ir be kokių daiktų nepalieka namų vykdami poilsiauti.

Tyrimas atskleidė, kad beveik ketvirtadalis apklaustųjų (24 proc.) atostogoms ketina išleisti daugiausiai 200 Eur. Panaši dalis apklaustųjų (22 proc.) vasaros poilsiui ketina skirti nuo 200 iki 500 Eur. Atostogų išlaidas, viršijančias 1000 Eur, yra numatę vos 5 proc. apklausos dalyvių.

Apklausoje dalyvavę šalies gyventojai pastebi, kad sutaupyti poilsiaujant padeda išankstinis pasiruošimas kelionei ir skrupulingas reikalingų daiktų pasirinkimas. Net ketvirtadalis respondentų atostogoms pradeda ruoštis prieš mėnesį, o dar tokia pati dalis – likus kelioms savaitėms iki išvykimo.

Beveik trečdalis (31 proc.) respondentų teigia, kad visuomet įsigyją papildomų daiktų, kurių gali prireikti kelionės metu, o dar tokia pati dalis apklaustųjų juos įsigyja retkarčiais. Tik 17 proc. tyrime dalyvavusių asmenų nemano, kad apsipirkimas prieš išvykstant jiems iš viso reikalingas.

Populiariausių daiktų, kuriuos lietuviai deda į lagaminus, sąraše – vaistai, apsauginės priemonės nuo saulės bei vabzdžių įkandimų, akiniai nuo saulės, maudymosi apranga, galvos apdangalai bei šiltesni rūbai vėsiems vakarams. Taip pat pastebima, kad vis daugiau atostogaujančių prieš keliaudami pasirūpina ir sveikatos apsauga – Europos sveikatos draudimo kortele bei kelionių draudimu, taip išvengdami neplanuotų išlaidų, jei poilsiaujant sušlubuotų sveikata.

Pasak bendrovės „Credit Service“, valdančios vartojimo kreditų prekės ženklą „Vivus.lt“, direktorės Giedrės Štuopės, žmonės nekantriai laukia atostogų, tačiau neretai pamiršta įsigyti svarbiausius pirkinius, reikalingus kelionėje. To nepadarius susiduriama su finansiniai nuostoliais, kurie gali stipriai apkartinti poilsį.

„Medicininės priemonės, apsauginės priemonės nuo saulės ar maudynėms reikalingos priemonės Lietuvoje dažnai yra pigesnės nei užsienio šalyse. Rūpindamiesi savo bei artimųjų paslauga, žmonės vis dažniau užsisako ir kelionės draudimą, padedantį išvengti nemalonumų atostogų metu“,– svarbiomis atostogautojams įžvalgomis dalijasi G. Štuopė.

Atliktame tyrime apklausti 842 Lietuvos gyventojai (18 metų ir vyresni), iš kurių 24 proc. gyvena Vilniaus apylinkėse, o likusieji pasiskirstę tolygiai po kitus šalies rajonus. Daugumos respondentų uždirbamos pajamos vyrauja nuo 350 iki 750 Eur per mėnesį.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: