Seimas pritarė siūlymui pradėti Šiaulių universiteto pertvarkymą (0)

Šiaulių universitetas | su.lt nuotr.

Šiaulių universitetas | su.lt nuotr.

Seimas pritarė nutarimui,  Šiaulių universitetą prijungti prie Vilniaus universiteto. Už tokį sprendimą balsavo 95, prieš – vienas, susilaikė du Seimo nariai.

Nutarimu „Dėl Šiaulių universiteto prijungimo prie Vilniaus universiteto terminų ir sąlygų“ (projektas Nr. XIIIP-3056(2) Vyriausybei siūloma pateikti su Vilniaus universiteto ir Šiaulių universiteto valdymo organais suderintus atnaujintus – Šiaulių universiteto reorganizavimo prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu sąlygas ir Šiaulių universiteto reorganizavimo prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu planą, – kuriuose numatyta reorganizavimo procedūrų pabaigos data – 2020 m. liepos 1 d.

Vyriausybei taip pat siūloma iki 2019 m. birželio 1 d. sudaryti sutartį su Vilniaus universitetu ir nustatyti Šiaulių akademijos vystymo studijų, mokslo ir meno srityse perspektyvą ir finansavimo galimybes, užtikrinant Šiaurės Lietuvos regiono poreikius, o rengiant Valstybės ir savivaldybių biudžetų 2020–2025 metų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą ir skirstant Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšas atsižvelgti į Šiaulių universiteto reorganizavimo prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu plane numatytą finansavimo poreikį ir valstybės finansines galimybes.

Vilniaus ir Šiaulių universitetams siūloma iki 2019 m. birželio 15 d. sudaryti jungtinės veiklos sutartį, nustatant įsipareigojimus, kurie leistų užtikrinti tvarius Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos mokslo, studijų ir finansinės veiklos rezultatus.

Anot Vilniaus universiteto studijų prorektoriaus dr. Valdo Jaskūno, tarptautinė praktika rodo, kad universitetų prijungimo procesai paprastai būna ilgalaikiai, tad Seimo nutarimas yra logiškas ir priimtinas.

„Termino nukėlimas reikalingas, kad būtų galima sklandžiai pasiruošti reorganizacijai ir užtikrinti ilgalaikį tvarumą, nenorime to daryti labai sparčiai ir chaotiškai. Lietuvoje tokios institucijų jungimų patirties praktiškai nėra, o užsienio šalių praktika taip pat rodo, kad šie procesai yra ilgalaikiai: reikalinga sklandi ne tik studijų, bet ir teisinės bazės, informacinių sistemų bei kitų sričių integracija. Tikslas plėtoti būsimą VU Šiaulių akademiją išlieka“, – teigia VU studijų prorektorius.

Šis nutarimas taip pat reiškia, kad 2019 m. bendrasis studentų priėmimas į abi aukštąsias mokyklas vyks atskirai. Prašymų priimti studijuoti į aukštąsias mokyklas registravimas, kaip ir kasmet, prasidės birželio 1 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: