Klaipėdos policininkai vėl trukdė rinkti parašus už A. Juozaitį (video) (3)

policija-alkas-lt-nuotr

Klaipėdos policininkai vėl trukdė rinkti parašus už A. Juozaitį | Alaks.lt nuotr.

Kovo 15 d. Klaipėdos policija pilietiškiems klaipėdiečiams bandė sutrukdyti rinkti parašus skirtus iškelti kandidatu į Lietuvos Respublikos Prezidentus Sąjūdžio pradininką, filosofą Arvydą Juozaitį.

Penktadienio popietę grupė A. Juozaičio parašų rinkėjų, rinkusių parašus Klaipėdos Atgimimo aikštės ir Liepų gatvių sankirtoj, buvo sustabdyti Klaipėdos policijos pareigūnų.

Policininkai reikalavo paaiškinimų kam ir kodėl renkami parašai tartum niekada gyvenime būtų negirdėję, kad pagal Lietuvos Prezidento rinkimų įstatymą kiekvienas Lietuvos pilietis sumanęs siekti Prezidento posto turi surinkti ne mažiau kaip 20 000 parašų, kad galėtų būti oficialiai įregistruotas kandidatu.

Tai jau antras kartas kai Klaipėdos policija bando daryti kliūtis rinkti parašus už  A. Juozaičio galimybę tapti kandidatu Lietuvos Prezidento rinkimuose. Kaip jau buvo pranešta kovo 3 d., vidudienį, Klaipėdos policija buvo sulaikiusi tris parašų už A. Juozaitį rinkėjus. Tą kart pareigūnai nepaaiškino sulaikymo pagrindo, žodžiu motyvavo, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) taip išaiškino, esą parašų rinkti vykstant savivaldos rinkimams negalima. Kuomet A. Juozaičio štabas susisiekė su policininkais, sulaikiusiais piliečius nuovadoje, jie paaiškino, kad nieks nebuvo sulaikytas, jie, esą, tik buvo atvežę piliečius į šiltesnę patalpą, kad jie pateiktų paaiškinimus. Kokiu pagrindu ir kokius paaiškinimus piliečiai turėjo pateikti policininkai taip pat nesugebėjo atsakyti. Po 1,5 val. sulaikymo parašų rinkėjai buvo paleisti taip ir neišgirdę sulaikymo motyvų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: