A. Bajoras. Kaip VRK prыэmэ rekomendacыją – bausti Juozaitį už agыtacыją* (video) (15)

Kaip VRK prыэmэ rekomendacыją – bausti Juozaitį už agыtacыją* | Autoriaus nuotr.

Kaip VRK prыэmэ rekomendacыją – bausti Juozaitį už agыtacыją* | Autoriaus nuotr.

Penktadienį bandžiau paskirti kūrybai. Užuot darbinio arklio pirštų kanopomis tarškinęs valdiškus klaviatūros mygtukus, ryžausi užmesti kokio sielos poilsiui skirto dvasingo rašinėlio apmatus…

Tik staiga! – čir vir vir! – mano užantyje – mobilus vieversys draugo balsu:
– Tu ką! Nežiūri!?
– O kur?
– Eik greičiau į www.vrk.lt tiesioginę transliaciją – pamatysi ko nematęs…

Sudomino. Įsijungiau. Žiū – o čia Vyriausiosios inkvizicijos… tai yra… komisijos nariai ir narės taršo kandidatu į LRP postą siekiantį tapti Sąjūdžio pradininką Arvydą Juozaitį – net kudlos dulka…

Tiesa, Juozaičio nėra – niekas nekvietė, bet kam tai svarbu – panaršys www, pasėdės ant Feisbuko sienos  ir pats susiras VRK posėdžio vaizdo įrašą ir baudžiamąjį nuosprendį.

Nesigailiu. Godžiai peržiūrėjau visą, bemaž 1,5 val. trukusią šią beveik ispaniško superserialo seriją. 

Nusprendžiau padėti, manau labai užsiėmusiam, ponui Juozaičiui ir, kad jam nereikėtų vargti brangaus laiko, pasidalinau čia www tinkluose neseniai pasirodžiusiu popuri, kuriame pagrindinė jo „kaltintoja“ VRK narė Olga Kilkinova, „nagrinėjusi“ „prasikaltusio“ Sąjūdžio pradininko „bylą“, pateikia ir pagrindžia savo išvadą ir siūlymą, kaip filosofą reiktų nubausti. Tiesa, šią išvadą turėjo rengti jos kolega Andrius Puksas, na bet Olgai Juozaitis patiko labiau ir ji nusprendė ne po službe a po družbe** prie to prisidėti:


Pasižiūrėjote videošou? Komentarų nereikia? Štai į kokių nenuovokų nagus atiduota valstybė***. Tokiems veikėjams suteikta atsakomybė užtikrinti laisvą Tautos valios raišką aukščiausios valdžios rinkimuose bei referendumuose ir dėlioti kablelius sprendimuose – išteisinti negalima bausti.

Gal teisus buvo mano senelis: „Galingieji kapuose, mandrieji tiurmose, o kvailiai valdo pasaulį“?****

Nuorodos ir paaiškinimai:

* Rusiškas sovietinių laikų posakis, kurį galima būtų išversti maždaug taip „Ne iš pareigos, bet iš draugiškumo“.
** Jei Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) įsikištų, tai sakinys turėtų būti ištaisytas  ir atrodytų maždaug taip: „Kaip VRK priėmė rekomendaciją – bausti Juozaitį už agitaciją“.
*** Norintiems = turintiems laiko, siūlau visą kinofilmą be bilieto:

*** Lietuvių liaudies patarlė.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: