LRTK ėmėsi vertinti Lietuvoje retransliuojamų Rusijos TV programų skleidžiamą šmeižtą (0)

Rusijos propagandistas-šmeižikas Aleksandras Jevstignejevas | youtube.com stop kadras


Rusijos propagandistas-šmeižikas Aleksandras Jevstignejevas | youtube.com stop kadras

Sausio 23 d. pasitarime Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) svarstė klausimą dėl rusų kalba Lietuvoje retransliuojamos Rusijos Federacijos jurisdikcijai priklausančios televizijos programos „Rossija 24“ ir vaizdo keitimosi platformos „YouTube“ paskyroje „Rossija 1“ žinių laidose paskleistos šmeižikiškos ir mirusiųjų atminimą žeminančios informacijos apie Lietuvos ir Latvijos partizanus.

Dėl draudžiamos informacijos platinimo LRTK kreipsis į vaizdo keitimosi platformą „YouTube“, kad ši informacija būtų pašalinta, o dėl televizijos programoje „Rossija 24“ paskleistos draudžiamos informacijos pradės tyrimą.

Artimiausiame posėdyje LRTK taip pat ketina svarstyti klausimą dėl Latvijos jurisdikcijai priklausančio transliuotojo „Pirmais Baltijas Kanals“ SIA televizijos programoje „Pirmais Baltijas Kanals Lietuva“ 2019 m. sausio 14 d. transliuotoje programoje „Laikas“ transliuoto reportažo apie 2019 m. sausio 13 d. Lietuvos Respublikos Seime vykusį Laisvės gynėjų dienos minėjimą, kuriame galimai buvo paskleista dezinformacija, melaginga, šmeižianti ir žeminanti žmogaus garbę ir orumą informacija.

Į šį posėdį LRTK žada pasikviesti minėto transliuotojo atstovą pasiaiškinti dėl galimo pažeidimo ir spręs klausimą dėl tyrimo pradėjimo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: