G. Navaitis. Kalėdinis sėkmės talismanas (3)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus notr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus notr.

Šv. Kalėdos, yra mūsų tapatybės dalis. Jos tokios, kokie esame mes. Tik vienas jų bruožas per amžius nepakinta – stebuklas. Kalėdų išvakarės yra metas, kai įvyksta paslaptingi įvykiai, iš pagrindų pakeičiantys žmonių gyvenimus.

Džiugių permainų, stebuklų viltis gali pasiteisinti, nes dažnai juos sukuriam patys. Čia tiktų prisiminti visiems ezoteriniams mokymams, burtams ir užkalbėjimams būdinga nuostata: energija seka paskui mintį… Įsivaizdavęs save laimingu ir energingu padidina galimybę toks ir būti. Įsivaizdavęs ligotu ir suvargusiu veikiausiai toks ir taps. Todėl ir tikintiems ir netikintiems burtais bei magija pravartu susikurti psichologinį sėkmės talismaną.

Kuriantis kalėdinį sėkmės talismaną burtininkas turi pasitikėti savimi. Ką reiškia „pasitikėti“? Nors pasitikėjimą savimi galima apibūdinti labai įvairiai, visgi neišvengsime palankios ateities vaizdinių paminėjimo.

Žmonės, kurie mano arba jaučia esą nelaimingi, nesąmoningai verčia save tokiais jaustis. Jie gana dažnai nenori suvokti akivaizdaus fakto, kad jie gyvena šiandien, ir nuo jų priklauso, ar šiandien jie galvos apie sėkmę, ją įsivaizduos, ar pasirinks kitą minčių ir fantazijų kryptį.

Neretai galvojama, kad pozityviam mąstymui reikia milžiniškų pastangų. Betgi jų reikia tiek pat, kiek žlugdančių vaizdinių kūrimui.

Retas ateina į darbą nesiprausęs ir nesišukavęs. Savo išore pasirūpina visi ir visos, tačiau mąstymo ir jausmų „higienos“ daug kas nesilaiko. Ne vienas iš ryto irzlus, ne viena pikta ir nekalbi. Nors kartais net neturi šiai prastai nuotaikai paaiškinimo. Tiesiog dėl įsišaknijusio blogo įpročio vis kartoja ir atkartoja tuos pat negatyvius jausmus, tuos pačius pateisinančius samprotavimus ir juos sustiprinančius vaizdinius. Suprantama, jog tokiose būsenose nesukurs laimę lemiančių burtų, o tegalės prišaukti nesėkmes. Sprendimas nėra sudėtingas – tereikia vieną vienintelę savaitę iki šv. Kalėdų kas dieną ryte apsimesti žvaliu, energingu ir patenkintu. Po švenčių apsimesti jau nebereikės. Seną nuotaikų įprotį pakeis naujas, malonesnis.

Pozityviai mąstant, džiugiai jaučiantis, išmetus iš vaizduotės ir minčių nemalonumus galima susikurti psichologinį sėkmės talismaną.

Sėkmės talismanas – tai jausmo, kad jums gera, ramu, kad pasitikite savimi susiejimas su kokiu nors daiktu. Kiekvienas ir kiekviena yra patyrusi sėkmės, lengvumo, laimės pojūtį, kai atrodė, jog viskas klojasi pagal mūsų norus. Šių jausmų ir pojūčių atkūrimas ir būtų sėkmės talismano kūrimo esmė.

Sėkmės talismano kūrimo kelias:

  • pasirinkite daiktą (žiedą, pakabutį ar pan.), kurį norite paversti savo sėkmės talismanu;
  • užsimerkite ir prisiminkite kokį nors įvykį, kai jautėtės laimingu, energingu, pasitikinčiu savimi;
  • kol mintyse atkuriate laimės, sėkmės, džiaugsmo vaizdus ir juos lydėjusius jausmus bei pojūčius, reikia švelniai liesti laimės talismanu virstantį daiktą;
  • po to sektų kelios minutes ramybės ir atsipalaidavimo;
  • vėl reikėtų pakartoti talismano kūrimą, tik šį kartą dėmesį koncentruoti ne į prisiminimą, o į jo metu patirtus jausmus ir juos atitinkančius pojūčius.

Sėkmės talismanas – tai tarsi inkaras, kuris įtvirtina teigiamus išgyvenimus. Vėl jį palietus, atkuriamas ir sustiprinamas pasitikėjimas savimi ir džiaugsmas.

Ar galėtumėte padaryti sau didesnę ir geresnę kalėdinę dovaną?

Autorius yra Kazimiero Simonavičiaus universiteto profesorius

Kategorijos: Kultūra, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Šventės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: