Trampas atsisako smerkti Rusijos agresiją Ukrainoje? (31)

D. Dž. Trampas | youtuber.com nuotr.

Donaldas Trampas | youtube.com nuotr.

Nors Lietuvos žiniasklaida trykšta vienpusišku entuziazmu, teigdama, kad „po Ukrainos laivų užėmimo Kerčėje – griežtas signalas iš JAV“  (delfi.lt), vakarų žiniasklaidos oficiozai, neretai kritiškai vertinantys Trumpo politiką, padėtį mato visiškai kitaip. Antai Vašingtono CNN šiandien lapkričio 27 d. skelbiamame Nikole Gauetas (Nicole Gaouette) straipsnyje: „Trampas atsisako smerkti Rusijos agresiją Ukrainoje“ pastebima, kad nežiūrint to, kad pasaulio lyderiai iškart pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą, Prezidentas Donaldas Trampas laukė daugiau nei vieną dieną išsakyti savo neigiamą nuomonę dėl konflikto, palikdamas užduotį kritikuoti Maskvą išvykstančiai JAV ambasadorei Jungtinėse Tautose (JT).

Paklaustas, ką jis mano apie šį susipriešinimą, Trampas atsakė: „Negerai. Man tai visiškai nepatinka“. Jis atrodė nenorintis kaltinti Rusijos, pridurdamas: „Mums nepatinka tai, kas vyksta iš abiejų pusių, ir, tikiuosi, tai bus ištaisyta“. D. Trampas taip kalbėjosi su žurnalistais, nes ketina už kelių dienų susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu G20 susitikime Argentinoje.

Per 24 valandas po to, kai Rusijos laivai atidarė ugnį ir užgrobė tris Ukrainos laivus prie Krymo, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, britų premjerministrė Tereza Mei (Tereza May), Vokietijos, Jungtinės Karalystės ir Kanados užsienio reikalų ministrai, Europos saugumo tarybos nariai, įskaitant Prancūziją, Švediją, Lenkiją, Nyderlandus ir Jungtinę Karalystę, taip pat keletas JAV įstatymų leidėjų, išreiškė rimtą susirūpinimą ir paragino padėtį deeskaluoti.

Tuo metu JAV prezidentas ir valstybės sekretorius Maikas Pompeo (Mike Pompeo) nekalbėjo apie rimtą įtampų augimą tarp šių dviejų šalių. Po to, kai D. Trampas po pusantros dienos nuo konfrontacijos pradžios prabilo žurnalistams, M. Pompeo išplatino pareiškimą, išreiškiantį „gilų susirūpinimą“, smerkiantį Rusiją ir raginantį susilaikyti „abi šalis“. Tačiau administracijos vadovaujančio griežčiausio balso Rusijos atžvilgiu vaidmuo nukrito JAV ambasadorei JT Nikei  Heilei (Nikki Haley). Tokios aplinkybės kelia analitikams susirūpinimą, kad Baltųjų rūmų tyla pradžioje ir po to sekęs nepakankamai griežtas D. Trampo atsakas gali būtų laikomi skatinimu, jeigu ne pritarimu.

Pagal užsienio spaudą parengė V. Tumėnas

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: