Palangos poilsiautojai dalyvavo „Žaliosiose europiečių atostogose“ (0)

Palangoje startuoja „Žaliosios europiečių atostogos“ | Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Palangoje startuoja „Žaliosios europiečių atostogos“ | Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Šeštadienį, Palangos poilsiautojai dalyvavo „Žaliosiose europiečių atostogose“ – iš viso renginyje priskaičiuota daugiau nei 1500 apsilankiusiųjų, vakaro koncerto klausėsi dar tiek pat.

Vaikai daugiausiai buriavosi prie riedlentininko Simo Sonkino dirbtuvių, kurios galėjo ne tik pasimokyti važinėti riedlentėmis, bet ir iš senų, naudoti nebetinkamų riedlenčių pasigaminti raktų pakabukų. Iš viso renginio metu jų buvo sumeistrauta daugiau nei 500. O bene daugiausia suaugusiųjų dėmesio renginyje sulaukė meninė instaliacija „Išpakuotas smėlis“. Joje – nuotraukos, kuriose įamžinti žmonių pajūryje palikti radiniai, bei šiukšlės, kurių gausus mūsų pajūris. Instaliacijos autorius socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360“ įkūrėjas Giedrius Bučas teigia, jog su šeima jau ne vienerius metus stengiasi gyventi be vienkartinio plastiko. „Eidami į renginį, jei žinome, jog jame nebus daugkartinių indų, nešamės savus. Tai nėra sudėtinga – tiesiog kaskart tenka iš anksto pagalvoti ir suplanuoti. Juk ir pajūrio smėlis vienkartinius šiaudelius ar puodelius išstumia į viršų, lyg sakydamas, kad tai nenatūralu ir „nevirškinama. Renginyje labiausiai patiko stebėti reakcijas, kad instaliacija sukelia emocijas, tėvai vaikams aiškina apie plastiką ir kitas atliekas“, – komentuoja G. Bučas. Jis renginyje iš kasdien mūsų vartojamų daiktų sudėliojo žodį „Aš“, simbolizuojantį, jog už viską atsakingi esame patys. Europos komisijos atstovybės

Lietuvoje rengtame renginyje „Nebūk plastikas – išpakuok fantaziją“ dalyviai buvo raginami suteikti antrą gyvenimą nereikalingiems daiktams, plastiką panaudoti darkart. Europos teisės aktai jau padėjo smarkiai sumažinti plastikinių maišelių naudojimą kai kuriose valstybėse narėse. Tačiau visame pasaulyje plastikas vis dar sudaro 85 proc. į jūras patenkančių šiukšlių, todėl lankytojai skatinti vartoti sąmoningai – susimąstyti apie plastiko surinkimo, perdirbimo svarbą. Iš viso per renginį iš 300 kg „Plastenos“ plastiko buvo gaminti raktų pakabukai, skraidančios lėkštės, muilinės bei nedidelės vazos ir dėlionės vaikams. Suvenyrai buvo gaminami specialiai įrengtame vagonėlyje, kuriame smulkintuvas plastiką susmulkina į nago dydžio gabalėlius. Liejimo mašinoje plastikas išlydytas 200-300 laipsnių  temperatūroje ir lietas į formas.

Dalyviai fotografavosi prie pažadų sienelės, kurioje galėjo pasirinkti sau keliamą iššūkį-pažadą – „Plastikui ne“ sakysiu bent kartą per dieną“ ar „Gersiu šviežias sultis vietoj supakuotų“ ar kitą. Vakare susirinkusiems grojo grupė „Biplan“. Užėjusi trumpa liūtis susirinkusiuosius išgąsdino tik trumpam, vėliau vėl visi sugūžėjo į Centrinę Palangos aikštę ir šoko bei dainavo pagal žinomų dainų ritmus.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: