Europos čempionate R. Meilutytė iškovojo sidabro medalį (2)

Rūta Meilutytė | swimswam.com nuotr.

Rūta Meilutytė | swimswam.com nuotr.

Rugpjūčio 5 d. vakare Škotijoje, Glazgo mieste Europos plaukimo čempionato moterų 100 metrų krūtine finale 21-erių metų garsioji Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė  pelnė sidabro medalį. Rūta nusileido tik savo nuolatinei varžovei iš Rusijos –  šio sezono lyderei 26-erių Julijai Jefimovai.

100 m. plaukime krūtine dėl aukso medalio rungėsi 8 pajėgiausios šios rungties plaukikės.  Puikiai startavusi ir po 50 metrų pirmavusi R. Meilutytė finale visą nuotolį įveikė per 1:06,26 min. ir nusileido tik J. Jefimovai (1:05,53 min.), kuri dar kartą pagerino savo pačios pusfinalyje pasiektą čempionatų rekordą. Trečia liko italė Arijana Kastiglioni (Arianna Castiglioni) (1:06,54 min.).

Į finalą lietuvė pateko užėmusi 5-tą vietą pusfinalyje – 1.07,06 sek. Rūtos varžovė J. Jefimova pusfinalyje taip pat buvo pirma ir pagerino čempionato rekordą – 1.05,77.

R. Meilutytė šeštadienį jau dalyvavo 50 m laisvuoju stiliumi finale ir ten užėmė aštuntą vietą.

Europos čempionate R. Meilutytė iškovojo sidabro medalį | Alkas.lt, A. Vaišnoro nuotr.

Europos čempionate R. Meilutytė iškovojo sidabro medalį | Alkas.lt, A. Vaišnoro nuotr.

Su iškovotu medaliu R. Meilutytę pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak Prezidentės, Lietuva visada susitelkia linkėdama Rūtai Meilutytei didžiausios sėkmės – tų auksinių sekundžių, kaip įkvėpimo ir dar vieno patikinimo, kad tik atkaklus darbas ir kova dėl užsibrėžto tikslo sukuria visų išsiilgtą rezultatą. Plaukikė vienintelė žino tikrąją jo kainą, o mes visi jaučiame jo vertę.

Šalies vadovės teigimu, ši pergalė pasiekta įveikus nemažai iššūkių, parodžius išskirtinį sportinį meistriškumą ir tikros kovotojos dvasią, kuri visai Lietuvai kelia pasididžiavimą.

Prezidentė R. Meilutytei padėkojo už visai Lietuvai padovanotas džiaugsmo akimirkas ir palinkėjo sėkmės būsimuose startuose.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Kaunietis:

    Aciu uz iskovota medali ir Lietuvos vardo garsinima

  2. Rūtelė:

    Nepalaužiama kovotoja! Garbė jai! Ačiū už Lietuvos garsinimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: