Garbės konsulai padeda garsinti Lietuvą (1)

lrs.lt nuotr.

lrs.lt nuotr.

Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos garbės konsulais, atvykusiais į 7-ąjį garbės konsulų suvažiavimą.

Šiemet tai dalyvių skaičiumi didžiausias suvažiavimas, į kurį susirinko 153 garbės konsulai iš 68 pasaulio valstybių. Iš viso Lietuva yra paskyrusi 220 garbės konsulų 94-iose šalyse.

Susitikime aptarta geopolitinė ir saugumo situacija, energetinio savarankiškumo užtikrinimas, atkreiptas dėmesys į Rusijos keliamą grėsmę, globalias ekonomines tendencijas ir ES iššūkius. Prezidentė padėkojo suvažiavimo dalyviams už jų pastangas aiškinant Lietuvai svarbias pozicijas užsienio valstybėse, dvišalių verslo ir kultūros ryšių stiprinimą, indėlį pristatant mūsų valstybės ir jos žmonių pasiekimus visame pasaulyje.

Pasak šalies vadovės, garbės konsulų vaidmuo yra ypač reikšmingas šiemet švenčiant valstybės atkūrimo 100-metį. Minint šį garbingą jubiliejų surengtos pasaulinės Lietuvos menininkų parodos Paryžiuje ir Romoje, Vašingtone pristatytos naujos bendradarbiavimo galimybės energetikos ir verslo srityse. Lietuvos kultūros ir verslo renginiai vyko daugelyje užsienio valstybių.

Prezidentė pakvietė garbės konsulus aktyviai dalyvauti pritraukiant užsienio investicijas į Lietuvą. Ypač perspektyvios sritys yra inovacijos, IT ir komunikacija, FinTech, biotechnologijos. Lietuva tampa regioniniu biotechnologijų centru, per pastaruosius dvejus metus dvigubai išaugo finansinių technologijų sektorius, o lietuvių startuolių sukurtos mobiliosios aplikacijos „TRAFI“ ir „DEEPER“ jau yra paplitusios po visą pasaulį.

Lietuva šiemet stoja  į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO). Narystės šiame įtakingame klube didina šalies patrauklumą užsienio investuotojams, skatina skaidrią, efektyviai valdomą ir į inovacijos orientuotą ekonomiką, geresnes verslo sąlygas bei investicijų apsaugą. Per pastaruosius metus Lietuvą atrado vieni didžiausių pasaulyje automobilių dalių ir komponentų gamintojų „Continental“ ir „Hella“, globali viešbučių rezervavimo platforma „Booking.com“.

Prezidentė taip pat padėkojo garbės konsulams už jų pagalbą užsienio šalyse į bėdą papuolusiems Lietuvos piliečiams, paramą sprendžiant konsulinius klausimus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. Skalvis:

    Konsulai! Kaip švęsim šventę ? Juk tai istorinė Lietuvos pergalė !
    Septynerius metus trukęs Europos Komisijos antimonopolinės veiklos tyrimas baigėsi:
    „Visos Europoje verslą vykdančios įmonės turi laikytis Europos konkurencijos taisyklių, kad ir kur jos būtų įsisteigusios. Šiandienos sprendimu panaikinamos „Gazprom“ sudarytos kliūtys, trukdžiusios laisvai tekėti dujų srautams Vidurio ir Rytų Europoje. Dar daugiau – mūsų sprendime nurodyta, kokių konkrečių taisyklių „Gazprom“ turės laikytis ateityje. Bendrovė įpareigojama imtis konstruktyvių priemonių, kad regiono dujų rinkos būtų toliau integruojamos ir Europoje būtų lengviau sukurti tikrą energijos vidaus rinką. Be to, „Gazprom“ klientai Centrinėje ir Rytų Europoje įgyja galimybę užsitikrinti, kad jų mokama kaina būtų konkurencinga, – teigia Margherite Vestager, už konkurencijos politiką atsakinga Europos Komisijos narė. PS: 1. O jei Lietuva ir dėl Družbos tokį vajų sukeltų Europoje ? 2. Ar nederėtų pamąstyti apie daugiau Vamzdių iš Rusijos ? Na, daryti, ką Europa daro. Juk viskas panosėje. 3. Lietuviui užsienyje baisu pasisakyti, jog esi lietuvis – geriau, jau tie konsulai negarsintų tos Lietuvos, kuo mažiau žinos, tuo mažiau gėdos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: