Ar verta rinktis darbą, kurio nemėgstame? (2)

Altfordeg.com nuotr.

Altfordeg.com nuotr.

Tobulame pasaulyje, niekada netektų susidurti su klausimu ar norime dirbti darbą, kurio nemėgstame. Realiame pasaulyje, viskas kur kas sudėtingiau. Dėl daugybės priežasčių, dažnai susiduriama su šia problema. Gali būti jog tai vienintelis darbo pasiūlymas, gali būti, jog pakeitus gyvenamą vietą daugiau nėra iš ko rinktis, galbūt reikia daugiau pinigų, nes pagausėjo šeima ar tiesiog skubiai reikia darbo. Priežasčių yra daugybė. Naršant interneto platybėse, įvairiausiose interneto svetainėse, kaip www.altfordeg.com ar daugelyje kitų, vis randame galybę daiktų, kurių norime, tačiau jiems trūksta pinigų. Ką daryti tokiose situacijose?

Daugelis žmonių, tiesiog sukanda dantis ir imasi tokių darbų, kurie jiems nepatinka, tačiau finansiškai yra naudingi. Būkime atviri, kartais patraukliausia darbo dalis yra tiesiog atlyginimas. Vadinasi, visą mėnesį reikia save kankinti, prievarta eiti į darbą, jog galiausiai, mėnesio gale, save apdovanotume patrauklia pinigų suma ir ilgai lauktu atlyginimu. Priimant darbo pasiūlymą tik dėl pinigų, galime tiesiog prarasti save arba pridaryti daug žalos savo karjerai. Nereikėtų pasiduoti didesniam atlyginimui, nes ne visuomet didesnis atlyginimas suteiks daugiau laimės. Kartais, o galbūt net ir pakankamai dažnai, darbas, kurį mylime, negarantuoja mums finansinės laisvės, todėl imame darytis kitų darbo pasiūlymų arba papildomų galimybių užsidirbti. Žinoma, tai yra sveikintina, nes turėdami galvą ant pečių, papildomo laiko ir noro, visuomet galime užsidirbti papildomai ir sustiprėti finansiškai arba padengti tam tikras finansines problemas.

Dirbant darbą, kurio nemėgstame, tampame irzlūs, darbas ima kelti stresą, blogas emocijas, dėl to prastėja nuotaika ir net ima šlubuoti sveikata. Vadinasi, auka vardan didesnio atlyginimo, gali pridaryti nemažai bėdų, o gautas didesnis atlyginimas nebus toks malonus ir neteiks džiaugsmo. Dar blogiau tuomet, kai dirbama tiek daug, jog net nėra kada išleisti uždirbtų pinigų, o šiandieninėje visuomenėje tai gana dažnas reiškinys. Esame labai užsiėmė, darbas dažnai užima pirmą vietą mūsų gyvenime.

Bet ar tai daro mus laimingais? Vargu. Kartais verčiau priimti svajonių darbo pasiūlymą su mažesniu darbo užmokesčiu ir pamažu kopti karjeros laiptais, bei augti kartu su įmone. Pradedančios įmonės, negali savo darbuotojams mokėti tiek kiek galbūt jie norėtų, tačiau tai nereiškia, kad jie niekada negalės to padaryti. Gerų darbuotojų dėka, įmonės auga, vadinasi auga ir atlyginimai, tereikia kantrybės. Net ir žinant, jog svajonių darbas nepadės susikrauti didžiulių turtų, galime būti tikri, jog dirbdami mėgstamą darbą, būsime laimingesni, nesvarbu, kad neuždirbsime tiek kiek uždirba mūsų kaimynai, kaip bebūtų, tenka pripažinti, jog dažniausiai aplinkiniai visuomet uždirba daugiau. Argi nepastebite to?

Gal pakaks lyginti save su kitais? Pinigai mūsų gyvenime yra svarbūs, be jų tiesiog neišgyventume ir jie mums gyvybiškai reikalingi. Vis dėlto, niekas nėra nustatęs, kokia suma pinigų mus gali padaryti išties laimingais. Atrodo, jog kiek beturėtume, visuomet yra per mažai. Čia galėtume pritaikyti įdomų palyginimą. Pinigai yra tarsi vyrų barzda (skjegg), kuomet ji maža, atrodo pernelyg paprastai, kuomet ji didelė, nebesugebama su ja susitvarkyti. Taip yra ir su pinigais, norime jų turėti vis daugiau, tačiau turint, nebesugebame su jais tvarkytis ir atrodo vis tiek nepasiekiame finansinės laisvės.

Kaip bebūtų, darbas pirmiausia turėtų teikti džiaugsmą, beje, dirbant mėgstamą darbą, galima atiduoti visas jėgas ir užsidirbti pakankamai nemažai pinigų, tačiau turint mėgiamą darbą, kartas atrodo jog net ir nereikia dirbti, vadinasi esame laimingesni. Tiesa, gyvenime yra daugybė atvejų, kuomet turime rinktis didesnį atlyginimą, o ne tai, kas mums patinka, tačiau jei tik yra galimybė, reikėtų surizikuoti ir verčiau rinktis tai kas patinka, o ne tai, ką esame verčiami rinktis.

Rinkitės tik tą darbą kurį mėgstate! Daugiau darbo skelbimų rasite čia.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: