Kovo-11-osios eitynių rengėjams bandoma uždrausti naudoti Lietuvos šimtmečio minėjimo logotipą (video) (6)

Patriotinių eitynių akimirkos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Patriotinių eitynių akimirkos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kovo 11 d. jau daugelį metų kasmet rengiamų Kovo 11-osios patriotinių eitynių rengėjai iš Lietuvos vyriausybės kanceliarijos Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriato gavo nepasirašytą elektroninį pranešimą kuriuo eitynių rengėjams bandoma uždrausti naudoti Valstybės atkūrimo šimtmečio logotipą skleidžiant informaciją apie planuojamą renginį…

„Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatas mano, kad Kovo 11-osios patriotinės eitynės su šūkiu „Lietuva lietuviams“ prieštarauja logotipo naudojimo tvarkos aprašui, diskredituoja logotipą ir kenkia Lietuvos įvaizdžiui, todėl ragina renginio organizatorius nenaudoti šimtmečio logotipo ar jo simbolių tokio pobūdžio renginiams“, – rašoma jokio valstybės pareigūno nepasirašytame elektroniniame laiške.

Kaip žinia kovo 11 d., sekmadienį, 15.30 val. Vilniuje, Katedros aikštėje prasidės kasmetinės, jau tradicija tapusios Kovo 11-osios patriotinės eitynės. Šiemet pagrindiniai eitynių šūkiais pasirinkti: „Už Vytį ir kalbą“, „Už Kovo 11-osios valstybę!“, ir kaip visada – „Lietuva lietuviams!“.

Patriotinių eitynių rengėjų vardu Tautininkų ir Respublikonų sąjungos pirmininkas  Sakalas Gorodeckis neprisistačiusiems „Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriato“ valdininkams išsiuntė atsakymą, kuriame paaiškino, kad  Kovo 11-osios patriotinės eitynės yra teisėtas renginys, o istorinis šūkis „Lietuva lietuviams!“ neprieštarauja nei teisės aktams, nei moraliniams principams. „Lietuva ir lietuviai nėra tik istoriniai akcentai muziejuje ar Rasų kapinėse, jie yra gyvi dariniai gyvuoja ir gyvuos, kol bus kas tai tęs“, – rašoma S. Gorodeckio atsakyme.

Skelbiame valstybės valdininkų raštą ir Kovo 11-osios patriotinių eitynių rengėjų atsaką.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

From: Šimtmečio sekretoriatas <simtmetis@lietuva.lt>
Date: 2018-03-09 15:11 GMT+02:00
Subject: Dėl 100-mečio logotipo naudojimo „Lietuva lietuviams“ eitynėse ir skleidžiant informaciją apie šį renginį

Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatas viešai kreipiasi į Kovo 11-osios patriotinių eitynių organizatorius ragindamas nenaudoti oficialaus Valstybės atkūrimo šimtmečio logotipo skleidžiant informaciją apie planuojamą renginį ir renginio metu, nes tai diskredituoja Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą ir kenkia šalies įvaizdžiui.

Oficialus šimtmečio minėjimo logotipas naudojamas informuojant apie Kovo 11-osios patriotines eitynes „Lietuva lietuviams“ Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjungos „Facebook“ paskyros sukurtame renginyje.

„Atkurtos Lietuvos šimtmečio herojai – tūkstančiai įvairių tautybių, konfesijų ir socialinių grupių atstovų, kūrusių ir saugojusių Lietuvos valstybingumo tradiciją. Planuojamos Kovo 11-osios eitynės ir jų šūkis tai neigia, todėl prašome nenaudoti šimtmečio logotipo skleidžiant informaciją apie renginį ir renginio metu.

Vadovaujantis „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo naudojimo tvarkos aprašu“, nekomercinio pobūdžio renginių ir įvairių  iniciatyvų organizatoriai gali naudoti šimtmečio logotipą be atskiro prašymo, tačiau logotipą griežtai draudžiama naudoti  alkoholio, tabako, lošimo, greitųjų kreditų reklamoje ir kitose neigiamą poveikį nepilnamečiams darančiose informavimo priemonėse, taip pat ir  tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Šimtmečio ir (ar) Lietuvos įvaizdžiui.

Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatas mano, kad Kovo 11-osios patriotinės eitynės su šūkiu „Lietuva lietuviams“ prieštarauja logotipo naudojimo tvarkos aprašui, diskredituoja logotipą ir kenkia Lietuvos įvaizdžiui, todėl  ragina renginio organizatorius nenaudoti šimtmečio logotipo ar jo simbolių tokio pobūdžio renginiams.

Pagarbiai,
Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatas
+370 706 63 850

Sakalas Gorodeckis | asmeninė nuotr.

Sakalas Gorodeckis | Asmeninė nuotr.

From: Sakalas Gorodeckis
Sent: Friday, March 9, 2018 8:49 PM
To: ‘Šimtmečio sekretoriatas’ <simtmetis@lietuva.lt>
Subject: RE: Dėl 100-mečio logotipo naudojimo „Lietuva lietuviams“ eitynėse ir skleidžiant informaciją apie šį renginį

Sveiki,
Pagal LR valstybinių įstaigų raštvedybos taisykles visi tokie panašūs dokumentai ar pranešimai, kurie nėra bendro informacinio pobūdžio, turi būti siunčiami nurodant konkretų jį rengusįjį tarnautoją/asmenį.

Kovo 11-osios patriotinės eitynės Už Vytį ir Kalbą yra teisėtai vykstantis renginys.

Primename vis dar galiojančios LR Konstitucijos preambulę, čia minima:

LIETUVIŲ TAUTA

– prieš daugelį amžių sukūrusi Lietuvos valstybę,
– jos teisinius pamatus grindusi Lietuvos Statutais ir Lietuvos Respublikos Konstitucijomis,
– šimtmečiais atkakliai gynusi savo laisvę ir nepriklausomybę,
– išsaugojusi savo dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius,
– įkūnydama prigimtinę žmogaus ir Tautos teisę laisvai gyventi ir kurti savo tėvų ir protėvių žemėje – nepriklausomoje Lietuvos valstybėje,
– puoselėdama Lietuvos žemėje tautinę santarvę,
– siekdama atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės,

atgimusios Lietuvos valstybės piliečių valia priima ir skelbia šią KONSTITUCIJĄ

Priešais LR vyriausybę stovi paminklas Tautiškos giesmės autoriui Vincui Kudirkai, kuris yra lietuvių tautos atgimimo laikotarpio varpininkų šūkio „Lietuva – lietuviams“ autorius.

Šūkis „Lietuva lietuviams“ yra demonstruojamas Signatarų namų ekspozicijoje šalia Vasario 16-osios akto.

Lietuva ir lietuviai nėra tik istoriniai akcentai muziejuje ar Rasų kapinėse, jie yra gyvi dariniai gyvuoja ir gyvuos, kol bus kas tai tęs.

Sakalas  Gorodeckis

Apie 100-mečio logotipo naudojimą:

Kovo 11 d., sekmadienį, 15.30 val. Vilniuje, vyks kasmetinės, jau tradicija tapusios Kovo 11-osios patriotinės eitynės. Šiemet pagrindiniais eitynių šūkiais pasirinkti: „Už Vytį ir kalbą“, „Už Kovo 11-osios valstybę!“, ir žinoma tradicinis „Lietuva  lietuviams“. Eitynių dalyviai pradės rinktis Katedros aikštėje 15.30 val., eitynės Gedimino prospektu pajudės 16 val., o 16.30 val. Lukiškių aikštėje prasidės mitingas.

KOVO 11_2018_5_CENZ-05-K100

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Žemyna:

  Kažkaip primena audėjos pasisakymą per mitingą Pamaskvės audimo fabrike:
  Не знаю и знать не хочу, кто такие эти Хунта да Чиля, но если она не пустит Луиса на карнавал, завтра я на смену не выду!
  (Jauniesiems skaitytojams: Luisas Korvalanas buvo Čilės komunistų partijos generalinis sekretorius, palaikomas bei išlaikomas Kremliaus)

 2. Gabriele:

  Ar Lietuvą valdantiems yra svarbu, kad nedidelė tauta turėtų orias sąlygas gyventi Tėvynėje? Tuoj nebeturėsime milijono gyventojų. Didžioji dalis jaunimo ruošiasi išvykti, nes nieko nepadaryta, kad užaugtų mylintys savo šalį ir turintis normalias sąlygas čia gyventi…KAD TOKS ŠŪKIS BUS – KALTI VALDANTIEJI, DAUG METŲ SKIEPIJANTIS GLOBALIZMO IDĖJAS IR NESIPRŪPINANTIS, KAD ČIA AUGTŲ IR STIPRĖTŲ LIETUVIŲ TAUTA. Į tautą žiūrima tik kaip į darbo jėgą, o jos aplinkui daug: atvyks kiti. Jeigu pavyktų prastumti dvigubos pilietybės idėją, tai dar ir valdžia iš užsienyje gyvenančių bus išrinkta. ŠIS ŠŪKIS PASAKO DAUG DAUGIAU, NEI VIEŠAI INTERPRETUOJAMA. Kodėl tauta palieka savo vienintelę žemę?

 3. JUOZAS:

  deja, eilinis anoniminių valdžios klerkų recidyvas, kvepiantis sovietmečiu. Politkorektiškumo baubas užvaldęs kinkadrebius

 4. Algimantas Zolubas:

  Kas suteikė Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatui teisę būti išminties bokštu, diktuoti kas tinka ir kas netinka? Sekretoriatas – anonimas? Išlįskit iš po šluotos į viešumą diskusijai. Bijote apsijuokti? Žinote, kad neteisūs esate.

  Panašius raginimus patarčiau laikyti brukalu, nereaguioti.

 5. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  Tuoj uždraus ir LIETUVOS vardą minėti. Privatizuos ir parduos……

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: