Vrublevskių biblioteka kviečia į susitikimą su keliautoju alpinistu, fotomenininku Vladu Vitkausku (0)

Vladas Vitkauskas | asmeninė nuotr.

Vladas Vitkauskas | Asmeninė nuotr.

Kovo 8 d. 17 val. Lietuvos Mokslų akademijos (LMA) Vrublevskių bibliotekoje įvyks susitikimas su keliautoju alpinistu, fotomenininku Vladu Vitkausku. 

Bibliotekoje eksponuojamos parodos „Lietuvos vėliava – aukščiausiose visų žemynų viršūnėse!“ fone autorius pasidalys mintimis apie neeilinį žygį su Lietuvos vėliava – vienintele pasaulyje – į aukščiausias visų žemynų viršukalnes: Nepaprastai gražiai atrodė Lietuvos trispalvė, ledinių srautų išskleista juodame dangaus gelmės fone aukščiau Himalajų. Tiesiog kūnu jaučiau, kaip ji siejo mane su Tėvyne, su žmonėmis, kurie man padėjo, rūpinosi namuose ir laukė sugrįžtant. 

Šiame žygyje, kaip pastebi keliautojas, svarbiausi dalykai tikslui pasiekti ir gyvam sugrįžti buvo ne alpinizmas, o pasirinkimų prasmė, Tikėjimas ir kasdienės, dažnai nežmoniškos, pastangos.

Neeilinių fotografijų autorius papasakos apie tai, kaip aukštikalnių pamokos ir supratimas, įgyti aukščiau už „mirties ribą“, gali pagražinti mūsų ir greta esančiųjų kasdienybę žmonėms svarbiausiose, gražiausiose, deja, neretai ir žiauriausiose gyvenimo viršukalnėse. Vakaro metu bus apžvelgtos ne tik intriguojančios fotografijos, bet ir filmuota medžiaga, taip pat – žygio relikvijos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: