Šeimos gydytojai galės išrašyti vaistus, kuriuos iki šiol išrašydavo tik specialistai (1)

writerscafe.org nuotr.

writerscafe.org nuotr.

Nuo šiol šeimos gydytojai turės dar daugiau galimybių padėti savo ligoniams. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu panaikinti iki šiol buvę apribojimai, pagal kuriuos dalį kompensuojamųjų vaistų galėjo išrašyti tik gydytojai specialistai. Pas juos ligoniai galėdavo patekti tik gavę šeimos gydytojo siuntimą. Dabar jiems nebereikės laukti vizito pas specialistus, nes reikiamus vaistus galės išrašyti ir šeimos gydytojai. 

Tad nuo šiol vaistus, skirtus infekcinėms, širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti, kurie kompensuojami, kai ligonis gydomas ambulatoriškai, taip pat dalį vaistų, skirtų reumatoidiniam artritui ir nefroziniam sindromui gydyti, galės skirti ir šeimos gydytojai. 

„Iki šiol galioję reikalavimai buvo pertekliniai ir apsunkindavo ligoniams galimybes greičiau gauti reikiamas gydymo paslaugas. Tad, įvertinus specialistų rekomendacijas, panaikinti apribojimai tiems vaistams, kuriuos skirti ligoniui ir kontroliuoti, kaip kinta juos vartojančio ligonio būklė, leidžia šeimos gydytojo kompetencija. Tai pagerins jų prieinamumą ligoniams, be to, sumažės eilės pas gydytojus specialistus“, – sako ministras A. Veryga.

Šeimos gydytojai taip pat galės išrašyti ligoniams tam tikrų grupių veikliųjų medžiagų turinčius vaistus, kurių iki šiol negalėjo, pavyzdžiui, vaistus, skirtus gydyti gonokokinei ir chlamidijų sukeltai infekcijai, hipertenzinėms ligoms gydyti.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    Tai mažai keičia. O daliai pacientų, katriems ypač pavojinga atsidurti tarp čiaudinčių, kosinčių ir kt. užkratą skleidžiančių (dėl jų vartojamų vaistų jų atsparumui daromo poveikio), teks ir toliau palei duris laukti ir kvėpuoti pričiaudėtu oru praktiškai nevėdinamuose ankštuose koridoriuose.
    O reikia taip nedaug – paciento vaistų kortelėje nėra įrašo, kad recepto galiojimas nutrauktas, reiškia, žmogus eina ir perka vėl tokius pačius. Lėtinėmis ligomis sergantiems receptai turi galioti, kol nepaskirta kitaip. Juk tai nuimtų nuo gydytojo raštininko krūvį, kad neturėtų rašyti tą patį per tą patį kas porą mėnesių… Be to dar rašo įv. siuntimus tyrimams, tačiau kam jie reikalingi, jei ligos gydymo algoritmas nustato, kokiu dažnumu jie turi būti atliekami bei kiek iš jų mokamų, o kiek – kompensuojamų! Ir, svarbiausia pacientų ir gydytojų kankinimo priemonė – reikia lyg rekrūtui laikytis datų – neduok, Dieve, ateiti diena per anksti ar per vėlai – registracijos rašteliui gauti ratas turės užsisukti iš naujo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: