Kaip pasidaryti tobulą asmenukę tamsoje? (0)

Kaip pasidaryti tobulą asmenukę tamsoje? | „Huawei“ nuotr.

Kaip pasidaryti tobulą asmenukę tamsoje? | „Huawei“ nuotr.

Bene pagrindinė sąlyga norint pasidaryti gerą asmenukę yra apšvietimas. Kuo šviesiau toje aplinkoje, kurioje fotografuojatės, tuo kokybiškesnė gausis nuotrauka ir, tikėtina, surinks daugiau draugų „patinka“ socialiniuose tinkluose. Darant asmenukę, lygiai taip pat svarbu, iš kurios pusės krypsta šviesa – jei ją užstosite, nuotrauka gausis išblukusi, todėl patariama, kad ji kryptų iš priekio arba iš šono. Tačiau ką daryti, kai norite užfiksuoti akimirką ten, kur apšvietimo praktiškai nėra?

Telefonų gamintojų pastangos dėl asmenukių gerbėjų

 Jeigu anksčiau rinkdamiesi telefoną, dėmesį kreipdavome į galinės kameros raišką, „asmenukių laikais“ vis svarbesnė tampa ir priekinė kamera. Akivaizdu, kad geras asmenukes daug lengviau padaryti, kai matai, ką fotografuoji. Taip ir gimė išmaniojo telefono priekinės kameros idėja, sukėlusi tikrą perversmą technologijų pasaulyje, o dabar jau laikoma savaime suprantamu dalyku.

„Tačiau tai buvo tik pirmas žingsnis. Priekines kameras buvo patogu naudoti, bet jų raiška buvo prasta. Po kelerių metų gamintojai suprato, kad nors vartotojams asmenukių darymas yra linksma pramoga, iš tikrųjų jos labai svarbios. Juk kas norės, kad nuotraukos, kuriose įsiamžinome per atostogas, būtų susiliejusios ir neryškios? Dėl to telefonų gamintojai nuolat gerino priekinių kamerų raišką, tačiau to nepakako. Tada „Huawei“ atkreipė dėmesį ir į kitą problemą – nepakankamą apšvietimą“, – teigia „Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovas Yanfei.

Jo teigimu, šviečiant saulei ar esant geram apšvietimui, priekinė kamera visuomet leidžia daryti kokybiškas nuotraukas, tačiau asmenukių mėgėjai su problema susiduria tuomet, kai šviesos nepakanka.

„Asmenukes daromės naktį baruose ir vakarėliuose, fotografuojamės su kiaurai permirkusiais draugais lietingo dviračių žygio metu, darome nuotraukas naktį prie laužo. Visose šiose situacijose apšvietimas priekinei kamerai yra per menkas, kad išeitų gera nuotrauka. Būtent tai „Huawei“ nusprendė pakeisti“, – teigia Yanfei.

Kaip pasidaryti tobulą asmenukę tamsoje? | „Huawei“ nuotr.

Kaip pasidaryti tobulą asmenukę tamsoje? | „Huawei“ nuotr.

Sprendimas fotografuojant tamsoje

„Huawei“ inžinierių darbo rezultatas – telefonas „Mate 10 Lite“. Šis išmanusis telefonas pasižymi išskirtine priekine kamera, kurią sudaro du lęšiai ir du šviesai jautrūs jutikliai, iš kurių pirmasis yra naudojamas atvaizdui užfiksuoti. Jis pasižymi didele 13 megapikselių raiška, kuri garantuoja labai ryškias ir neišplaukusias asmenukes. Antras galutiniam efektui ypatingai svarbus aspektas yra optika.

Paprasčiau sakant, lęšio kokybė priklauso nuo to, kiek šviesos jis gali surinkti ir nukreipti į jutiklį. Ši šviesa ir bus panaudojama kuriant atvaizdą, kurį kamera išsaugos kaip galutinę nuotrauką. Šviesos kiekis, kurį gali surinkti lęšis, priklauso nuo diafragmos. Kuo mažesnis diafragmos skaičius, tuo daugiau fotonų gali pasiekti jutiklį ir tuo geresnė išeina nuotrauka.

„Huawei“ pasiekimas yra tai, kad šio telefono priekinė kamera turi tik f/2.0 diafragmą, todėl ją galima prilyginti daugeliui galinių modernių telefonų kamerų. Praktiškai tai reiškia, kad net ir tokiose situacijose, kai asmenukė, padaryta su kitu telefonu, būtų neryški, tamsi ir blanki, ją padarius šiuo telefonu, kadras išliks aiškus ir ryškiaspalvis. Būtent taip, kaip ji atrodė fotografavimo metu“, – teigia Yanfei.

Kaip pasidaryti tobulą asmenukę tamsoje? | „Huawei“ nuotr.

Kaip pasidaryti tobulą asmenukę tamsoje? | „Huawei“ nuotr.

Profesionalaus fotoaparato kokybės asmenukės

Antrosios šio telefono 2 megapikselių raiškos kameros paskirtis – užfiksuoti kadro ryškumo gylį. Nustačiusi trimatę vaizdo struktūrą, išmaniojo telefono programinė įranga gali atpažinti atskirų objektų erdvinį išsidėstymą, arba paprasčiau tariant, atskirti pagrindinį nuotraukos objektą nuo fono. Belieka panaudoti tinkamą algoritmą fonui sulieti ir „bokeh“ efektui, kuris paprastai taikomas aukščiausios kokybės profesionaliuose fotoaparatuose, išgauti.

„Huawei“ technologinė pažanga nesustojo ties kameromis. Papildomai „Mate 10 Lite“ buvo patobulintas išskirtiniu 120 laipsnių apšvietimo kampu, kuris užtikrina platesnę šviesos aprėptį. Asmenukė, padaryta su „Huawei Mate 10 Lite“, atrodo kaip nuotrauka, nufotografuota su dideliu ir brangiu SLR fotoaparatu“, – pabaigia Yanfei.

Kaip pasidaryti tobulą asmenukę tamsoje? | „Huawei“ nuotr.

Kaip pasidaryti tobulą asmenukę tamsoje? | „Huawei“ nuotr.

Apie „Huawei“ vartotojų verslo grupę

Bendrovė „Huawei“ savo paslaugas teikia daugiau kaip 170 šalių, o bendrovės paslaugų ir produktų pirkėjai sudaro trečdalį viso pasaulio gyventojų. 2016 m. bendrovė užėmė trečią vietą pasaulyje pagal parduodamų išmaniųjų telefonų skaičių. „Huawei“ turi 16 mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrų, veikiančių JAV, Vokietijoje, Švedijoje, Rusijoje, Indijoje ir Kinijoje.

Bendrovės vartotojų verslo grupė – vienas iš trijų „Huawei“ verslo padalinių, veikiančių išmaniųjų telefonų, mobiliųjų plačiajuosčio ryšio įrenginių, namų įrenginių srityse ir teikiančių debesijos paslaugas. Turėdama daugiau kaip 20 metų patirtį telekomunikacijų srityje, kurią leido įgyti pasaulinis kompanijos tinklas ir verslo partneriai, „Huawei“ vartotojų verslo grupė siūlo naujausias technologijas ir technologinės pažangos džiaugsmą žmonėms visame pasaulyje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: