Sausio 25 d. – gegužės 3 d.: Ukrainos kinas Nacionalinėje bibliotekoje (video) (0)

GoodFon.com nuotr.

GoodFon.com nuotr.

Praėjo ketveri metai nuo kaimyninės šalies – Lietuvos bičiulės Ukrainos reikšmingo virsmo. Vasario mėnesį iš Maidano aikštės Kijeve buvo paskelbta apie tautos valią tapti demokratine Europos šalimi. Gimė naujas – orus, atsakingas, pilietiškas – Ukrainos žmogus (ukr. людина), siekiantis kurti naują valstybę, grįstą laisvės ir demokratijos vertybėmis. Kas buvo po Maidano? Kaip sekasi Ukrainos žmonėms šiandien? Kokie jie – modernūs ukrainiečiai? Apie tai emocionaliai, skausmingai ir atvirai pasakojama penkiuose jaunų ir ambicingų režisierių filmuose, kurie bus rodomi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Nepriklausomų Ukrainos kūrėjų tikslas ­– atkreipti Rytų ir Vakarų Europos dėmesį į probleminių Ukrainos regionų gyventojus: vaikus, mokytojus, civilius ir karius savanorius. Padėti šiems žmonėms būti išgirstiems, rasti vietą naujoje realybėje, sukurti naują erdvę bendram dialogui. Taip pat suvienyti susiskaldžiusią Ukrainos visuomenę pasitelkiant naująsias medijas. Kino peržiūrų metu busd rengiamosd tiesioginės transliacijas su Ukraina.

Sausio 25 d.: „Nematomas batalionas“, rež. Svitlana Lischynska, Alina Horlova, Iryna Cilyk   

„Nematomas batalionas“ – tai dokumentinis almanachas apie moteris, įsitraukusias į karą Rytų Ukrainoje. Tai yra pirmasis ukrainietiškas moterų režisierių sukurtas dokumentinis filmas apie kariaujančias dailiosios lyties atstoves. Filme pasakojamos šešios istorijos apie moteris, kurios šiuo metu tarnauja armijoje arba praeityje dalyvavo vykdant antiteroristinę operaciją. Pagrindinės filmo herojės: Olena Bilozerska, Oksana Yakubova, Andriana Susak, Daria Zubenko, Julia Paevska, Julia Matvienko.

Renginyje dalyvaus filmo režisierė Svitlana Lischynska, renginį ves žurnalistas ir politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris.

Vasario 8 d.: „Kur mūsų namai“, rež. Ana Korž (Anna Korzh), Olena Kosinova, Ana Lisan (Anna Lysun)

Namai yra ta vieta, kurioje tarp žmogaus sielos ir žemės užsimezga magiškas ryšys. Tai nebūtinai turi būti ta vieta, kurioje esi gimęs, tačiau tai neabejotinai yra laisve alsuojanti žemė, dėl kurios verta rizikuoti savo gyvybe. Dokumentinis almanachas „Kur mūsų namai“ – tai trys trumpi jaunų Ukrainos režisierių sukurti filmai, kuriuose pasakojama apie meilę tėvynei ir pasiryžimą už ją kovoti.

Filmo kūrėjos, 2006 m. baigusios režisūros bakalauro studijas, taip pat prisidėjo kuriant almanachą apie revoliuciją Ukrainoje „Juodoji Maidano knyga“. Filmo režisierės priklauso organizacijai „Šiuolaikinis Ukrainos kinas“.

Kovo 6 d.: „Trys dienos Donecko oro uoste“, rež. Vasil Gagarin

Filmas pastatytas remiantis dokumentine medžiaga, nufilmuota 2014 m. spalio mėnesį vykstant mūšiams dėl Donecko oro uosto. Tarp pagrindinių filmo veikėjų galime išvysti Nikolajevo miesto 79-osios aeromobilios brigados parašiutininkus, sutiksime ir kovotoją, žinomą Maršalo slapyvardžiu, kuris aktyviai dalyvavo ginant oro uostą nuo Rusijos smogikų būrių.

Balandžio 3 d.: „Bohdano laimė“, rež. Larysa Artiugina, Aleksandra Čuprina (Alexandra Chuprina), Ivan Bannikov

Šis filmas pasakoja apie tai, kaip tokie paprasti dalykai kaip šypsena, geras žodis ir nuoširdus bendravimas padeda sulaužyti visus stereotipus, pelnyti pasitikėjimą ir užmegzti draugystę.

Larysa Artiugina – režisierė, NVO „Naujasis Donbasas“ projektų vadovė. Nacionalinėje bibliotekoje, pernai minint Ukrainos nepriklausomybės dieną, buvo surengtas susitikimas su autore ir filmo kūrybine grupe. Tuomet žiūrėjome L. Artiuginos režisuotą filmą „Kaip mes tapome savanoriais“.

Aleksandra Čuprina – filmų kūrėja, savanoriškai prisidėjusi prie subombarduotos mokyklos atstatymo darbų, čia ji ir susidraugavo su filmo herojumi Bogdanu. Ivanas Bannikovas – režisierius, montuotojas.

Gegužės 3 d.: „Krymas: įvykių kronika“, rež. Kostiantin Kliatskin

Šiame filme pasakojama apie karininkus, kareivius ir jūreivius, kurie 2014 m. vasario–kovo mėnesiais vykusioje kovoje dėl Krymo išvadavimo išliko ištikimi savo priesaikai tarnauti Ukrainos žmonėms. Tai istorija apie tuos, kurie nesusigundė Rusijos pajėgų vadų pažadais, apie tuos, kurie susidūrė su bandymu įbauginti jų šeimas, itin agresyviu informacinio karo spaudimu ir bendražygių išdavyste.

Šis visametražis filmas yra režisieriaus Kostiantino Kliatskino debiutas.

Trumpai apie filmus

Data Laikas Vieta Filmas
Sausio 25 d.  18 val. Konferencijų salė, V a. „Nematomas batalionas“, rež. Svitlana Lischynska, Alina Horlova, Iryna Cilyk
Vasario 8 d. 18 val. Konferencijų salė, V a. „Kur mūsų namai“, rež. Anna Korzh, Olena Kosinova, Anna Lysun   
Kovo 6 d. 18 val. Konferencijų salė, V a. „Trys dienos Donecko oro uoste“, rež. Vasil Gagarin
Balandžio 3 d. 18 val. Konferencijų salė, V a. „Bohdano laimė“, rež. Larysa Artiugina, Alexandra Chuprina, Ivan Bannikov
Gegužės 3 d. 18 val. Konferencijų salė, V a. „Krymas: įvykių kronika“, rež. Kostiantin Kliatskin
Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *