D. Grybauskaitė paragino Jungtines Tautas kilti į kovą su agresoriais (10)

D. Grybauskaitė paragino Jungtines Tautas kilti į kovą su agresoriais | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

D. Grybauskaitė paragino Jungtines Tautas kilti į kovą su agresoriais | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Rugsėjo 19 d. sakydama metinę kalbą Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje, Niujorke, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atkreipė pasaulio dėmesį į Rusijos karinių pratybų „Zapad 2017“ keliamas grėsmes ir pabrėžė, kad Rusijos vadovybė niekaip nesugeba pažaboti savo neapykantos Vakarams.

Šalies vadovės teigimu, pasaulio dėmesys dabar sutelktas į Šiaurės Korėją, tačiau Ukrainoje ir greta NATO rytinės sienos Rusija taiko tuos pačius šantažo ir agresijos metodus.

„Net vykstant šiai diskusijai maždaug šimtas tūkstančių Rusijos karių dalyvauja agresyviose karinėse pratybose „Zapad 2017“ prie Baltijos valstybių ir Lenkijos sienų, ir netgi Arktyje. Kremlius repetuoja agresyvius scenarijus prieš kaimynines valstybes, mokydamas savo kariuomenę pulti Vakarus. Šios pratybos taip pat yra informacinio karo, kuriuo siekiama skleisti netikrumą ir baimę, dalis“, – sakė Lietuvos vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad Rusijos, kaip nuolatinės JT Saugumo Tarybos narės, ypatinga pareiga ginti taiką visame pasaulyje, tačiau nepaisydama to ji užpuolė Gruziją, neteisėtai aneksavo Krymą ir tiesiogiai dalyvauja kare rytų Ukrainoje, taip pažeisdama JT Chartiją.

D. Grybauskaitė paragino Jungtines Tautas kilti į kovą su agresoriais | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

D. Grybauskaitė paragino Jungtines Tautas kilti į kovą su agresoriais | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Kremliaus arsenalas neapsiriboja vien įprastine ginkluote. Rusija ir toliau kišasi į kitų valstybių rinkimus, rengia kibernetines atakas ir per savo sputnikus skleidžia melagingas žinias bei agresyvią, destabilizuojančią propagandą. O energetinis šantažas jau seniai tapo Rusijos itin mėgstamu ginklu. Baltarusijoje, vos už 40 km nuo Lietuvos sostinės, ji stato nesaugią Astravo AE, kuri tampa geopolitiniu ginklu, neatitinkančiu pagrindinių tarptautinių branduolinės energetikos standartų.

Prezidentės teigimu, įvairių pasaulio režimų vykdomi svarbiausių tarptautinės teisės normų pažeidimai nėra pavieniai ar tarpusavyje nesusiję atvejai. Tai yra ir mūsų visų negebėjimo juos pasmerkti bei deramai į juos reaguoti rezultatas.

Pasak šalies vadovės, tarptautinei bendruomenei pristinga ryžto ir drąsos užtikrinti, kad taisyklių, kurias pati sukūrė, būtų laikomasi. „Mes patys nubrėžiame raudonąsias linijas, o tada apsimetame, kad jos neegzistuoja“, – teigė Prezidentė.

D. Grybauskaitė paragino Jungtines Tautas kilti į kovą su agresoriais | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

D. Grybauskaitė paragino Jungtines Tautas kilti į kovą su agresoriais | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Tokia padėtis turi pasikeisti. Smurtautojai yra agresyvūs būtent dėl to, kad jaučiasi silpni ir nevisaverčiai bei nesulaukia tinkamo atsako. Todėl reikia liautis būti pasyviais stebėtojais ir pradėti vadinti daiktus tikraisiais vardais.

„Agresija nepavers stipresniu ir nepelnys nė lašo pagarbos. Vieninteliai dalykai, kuriuos atneša agresija, – tai panieka, gėda ir pasmerkimas. Tarptautinė bendruomenė turi prisiimti savo atsakomybės dalį. Negalime leisti, kad baimė nugalėtų, užsimerkdami prieš smurtininkus, nes tai tik dar labiau padrąsins juos eiti toliau. Žmogaus teisių pažeidimai, nacionalistinė retorika ir laisvo žodžio slopinimas ilgainiui pratrūks smurtu, jeigu į juos nebus kreipiama dėmesio“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, būtina pakeisti Jungtines Tautas. Ši unikali visuotinė organizacija buvo sukurta tam, kad saugotų pasaulį nuo karų. Kol kas ji nesugebėjo šio pažado įvykdyti. Todėl reikia pasirinkti: arba leisime šiai organizacijai pakilti į kovą su piktnaudžiavimu, arba paversime ją nereikšminga.

JT Generalinėje  Asamblėjoje dalyvauja beveik 200 pasaulio valstybių vadovai, tarp jų ir su tiesiogine pratybų „Zapad 2017“ grėsme susiduriančių Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos Prezidentai.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

10 komentarų

 1. Jonas:

  Didžiausias agresorius pasaulyje yra JAV. Faktas. Tik dabar klausimas – kaip mes kovosime su JAV?..

 2. Bartas:

  Teisingai. Lietuvos Vadovė geriausiai pažįsta tą banditišką, euroazijatinę valstybę . Vakarai , kaip visada sėdi taukuotais snukiais su rožiniais ir grebina kinkas. “Reali politika”.

 3. Skalvis:

  Esu labai nusivylęs Lietuvos nesugebėjimu organizuoti politinius Show: ar negalėjo prieš jai lipant į Tribūną , žalieji ( be valstiečių ) užimti Vilnių ? Arba kokia nors , persirengėlių divizija, užimti trumpam Bezdonius ? Va, tada jos žodžiai būtų įgavę svorio. O dabar ? Pusė susirinkusiųjų krenkštė ir krizeno į kumštį, nes užsakymas visus šunis karti ant Rusijos ir Europą supjudyti su Rusija – atšauktas. Jau gautas naujas užsakymas ( gal dar vėluoja apmokėjimas ) pjudyti Rytų Europą su Vakarų Europa.

  • Gustavas.:

   Parašyk plačiau, kas tą naują užsakymą davė ir kam tai naudinga.

   • Skalvis:

    Na, o kas žadėjo per pusantrų metų sunaikinti Europos sąjungą panaudojant nacionalizmą ?
    Vien žodžiais, neparemtais žaliaisiais , to nepadarysi. Na, o kad senas užsakymas ( Hilary pati gyrėsi, kad skyrė milijardą žaliųjų ) atšauktas galima spręsti iš to, kad niekas išskyrus Lietuvos alia – patriotus Priešo nebemato.

 4. Žemaitis:

  Na iškalba visi nebloga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: