Renginyje „Tyrėjų naktis“ – bus apžvelgta mokslo ateitis (0)

Įvyks renginys – „Tyrėjų naktis“, kuriame bus apžvelgiama mokslo ateitis | Rengėjų nuotr.

Įvyks renginys – „Tyrėjų naktis“, kuriame bus apžvelgiama mokslo ateitis | Rengėjų nuotr.

Rugsėjo 29 d., kaip ir kiekvienais metais, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Molėtuose ir kitose Lietuvos vietose, vyks mokslo renginys  – „Tyrėjų naktis“. Renginio metu, mokslo megėjų lauks daugiau nei 250 nemokamų renginių bei pažintis su futurologija ir ateities mokslo pasauliu. „Šiais metais, žengiame dar toliau – tyrinėsime, kaip atrodys ateities mokslo pasaulis bei susipažinsime su garsiausiais Lietuvos bei pasaulio futurologų sumanymais“, – sakė rengėjo Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius dr. Tomas Žalandauskas.

Šių metų „Tyrėjų naktis“ pakvies pasivaikščioti Nobelio laureatų alėja, kuri jau nuo rugsėjo 22 d. įsikurs Vilniaus Bernardinų sode ir suteiks progą susipažinti su mokslininkais, kurių atradimai ne tik pakeitė mūsų gyvenimus, bet ir buvo labai reikšmingi mokslo eigai. Sutemus, Bernardinų sode, netrūks geros muzikos, kurią papildys įspūdingas lazerių pasirodymas. Kavinėje – „Caffeine Roasters“ bus rodomi ateities kino filmai, o kino vakarui besibaigiant, mokslo megėjai bus kviečiami virtualiam turui po įžymiąją CERN laboratoriją.

„Tyrėjų nakties“ dieną, Vilniuje, duris atvers įspūdinga paroda – „Sparks“, jau apkeliavusi didžiąją dalį Europos. Parodos metu, bus pristatomi moksliniai pasiekimai, įgyvendinti ne mokslininkų, o tiesiog mokslo mėgėjų ar bendruomenių. Vienas iš parodos partnerių – žymusis Londono mokslo muziejus, kasdien stulbinantis savo parodomis tūkstančius lankytojų iš viso pasaulio. Paroda įsikurs Gyvybės mokslų centre Vilniuje, o ją aplankyti bus galima iki lapkričio mėnesio pabaigos.

„Kaip ir anksčiau, šių metų renginyje dalyvaus daugiau nei 200 mokslininkų iš pagrindinių šalies universitetų ir mokslo centrų. Lankytojai galės vėl išvysti pamėgtus chemikų pasirodymus, susipažinti su naujausiais bei numatomais medicinos pasiekimais, sužinoti, ką jaučia augalai, ir atrasti daugybę kitų dalykų. Neeilinė proga pažinti mokslininkus iš arčiau – galimybė pavakarieniauti ir pasikalbėti ateities temomis su drąsiais ir įdomiais mokslininkais jų namuose“, – pasakoja T. Žalandauskas.

„Tyrėjų naktis“ paskutinį rugsėjo penktadienį, vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, o pažinti mokslo pasiekimus, tądien, kvies daugiau nei 300 Europos miestų. Tai – Europos Komisijos sumanymas, kuriuo siekiama didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje, sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.

Jau pradedantiems galvoti apie kelionę į „Tyrėjų nakties“ atradimus, primename, kad į tam tikrus renginius, dėl didelio norinčių dalyvauti skaičiaus, reikalinga išankstinė registracija. Išsirinkti iš gausybės renginių visi kviečiami renginių žemėlapyje: www.tyrejunaktis.lt.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: