Sekmadienis, 28 birželio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra Etninė kultūra

Šiandien Ožkabaliuose vyksta Teatrų šventė

www.alkas.lt
2017-09-02 14:17:48
33
PERŽIŪROS
2
Šiandien Ožkabaliuose vyksta Teatrų šventė
atzalynas2017 Ozkabaliuose
Rengėjų nuotr.

Rugsėjo 2-ąją, šeštadienį Jono Basanavičiaus gimtinėje svečiuojasi Sūduvos mėgėjų teatrų festivalis „Atžalynas“. Prieš 20 metų prasidėjusi graži tradicija į Jono Basanavičiaus tėviškės klojimą sukviesti regiono mėgėjų teatrus tęsiasi ir jau senokai peržengė regiono ribas. Šventėje kviečiami dalyvauti teatrai iš visos Lietuvos, vaidinti noriai sutinka ir profesionalai, o žiūrovai jau sunkiai sutelpa erdviame klojime.

Pirmą kartą festivalyje dalyvaus Anykščių kultūros centro Troškūnų teatro studija „Mes“. 1990 m. įkurtoje studijoje kasmet pastatoma po kelis spektaklius, kuriuos aktoriai parodo Anykščių rajone ir kituose Lietuvos ir užsienio miestuose. Šis kolektyvas, vadovaujamas režisierės Jolantos Pupkienės, aktyviai dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose teatrų festivaliuose, konkursuose, o 2016 m. buvo pripažintas geriausiu vaikų teatru Lietuvoje ir apdovanotas aukščiausiu mėgėjų teatro apdovanojimu „Aukso paukštė“. „Atžalyne“ aktoriai parodys spektaklį „Kaip boba vaikus išbezdėjo“, kuris pastatytas pagal Jono Basanavičiaus užrašytą stebuklinę pasaką su siaubo elementais.

Lietuvių liaudies išminties perlais dalysis ir Kauno šv. Mato gimnazijos teatro studija „Kubas“, vadovaujama žinomo aktoriaus Tomo Erbrėderio. Kaip sako jaunieji aktoriai, „vaidinti – tai išmokti susikalbėti su savimi ir šalia esančiu. Teatras – tai visų žmogiškųjų pojūčių paletė. Ši veikla – tai gimnazijos teatro studijos „Kubas“ ilgametė patirtis, kuri kupina netikėtumų. Tai galimybė lavinti savo iškalbą, raišką, įgauti drąsos Būti.“ Kauniečiai suvaidins intermediją „Moralė“, sukurtą pagal lietuviškas pasakėčias. Jaunųjų aktorių pasirodymas įtrauks žiūrovus į etninės kultūros pasaulį.

Dar vieni renginio svečiai – Matuizų kultūros centro suaugusiųjų teatras „Giraitė“. 2014 m. režisierės Irenos Čeplikienės vadovaujamas kolektyvas buvo pripažintas geriausiu mėgėjų teatru, jam įteiktas aukščiausias mėgėjų teatro apdovanojimas „Aukso paukštė“. Į Ožkabalius šis kolektyvas atvyksta pirmą kartą ir žiūrovams parodys Algirdo Kazragio komediją „Tuščia kertė širdyje“.

Mūsų kaimynai iš Šakių zanavykų teatro (rež. Gražina Guzovijienė) yra dažni festivalio svečiai, žiūrovui jau gerai pažįstami ir mylimi. Šįkart zanavykai žiūrovams parodys pagal Žemaitės apsakymų motyvus sukurtą spektaklį „Budynė“, kuriame jautrūs gyvenimo momentai perteikiami su humoro gaidele.

Po trumpos pertraukos į teatro šventę vėl grįžta Vitos Gvazdaitienės vadovaujamas Marijampolės savivaldybės Liudvinavo teatras „Žalias sodas“. 2015 m. „Atžalyne“ teatro aktorius Kęstutis Varnagiris pelnė įsimintiniausio aktoriaus prizą. Šįkart teatras pristatys poetinį-muzikinį spektaklį „Tėviškės keliu pareisiu…“. Pačių aktorių žodžiais, „tai spektaklis apie mus – pasiilgusius tikrumo, pasiilgusius tėviškės dangaus, kvepiančios duonos, žydinčių pievų… Apie mus – grįžtančius rugiagėlių taku atsigerti šaltinio vandens…“.

Renginio svečius, kaip ir kasmet, džiugins Vilkaviškio kultūros centro mėgėjų teatras „Gluosnė“, kurį prieš septynerius metus subūrė režisierė Daiva Kasulaitienė, parodys pagal Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės pjesę sukurtą spektaklį „Pinigėliai“ (rež. Daiva Kasulaitienė) apie sumaterialėjimo pavojus ir klystkelius.

Sūduvos mėgėjų teatrų šventė vainikuos teatro „Labas“ aktorių Vitalijos Mockevičiūtės ir Neringos Varnelytės pasirodymas. Praėjusiais metais šios profesionalios aktorės dzūkiškai šėliojo spektaklyje „Dzūkės“, o šįkart atvers intriguojantį dviejų moterų menininkių – Lazdynų Pelėdos slapyvardžiu pasirašinėjusių seserų Ivanauskaičių – gyvenimo ir kūrybos kelią. Pasakojamą istoriją iliustruos muzikinės miniatiūros, kurias atliks fleitininkė Žibutė Vilkaitytė.

Šventę atidarys ir jam vadovaus Kalvarijos teatro „Titnagas“ aktorė Rasa Januškienė ir režisierius Kęstutis Krasnickas, o ilgųjų pertraukų metu žiūrovus linksmins Kybartų kultūros centro Girėnų kultūros namų kapela „Versmė“, vadovaujama Nomedos Klimauskienės.

Sūduvos mėgėjų teatrų festivalis „Atžalynas“ – nemokamas renginys, o geriausia dovana organizatoriams – besišypsantys ir puikiai nusiteikę lankytojai.

Renginio pradžia 13 val.

Atžalynas-2017

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Ožkabaliuose vėl vyks Sūduvos mėgėjų teatrų šventė „Atžalynas“
  2. Teatrų festivalio „Vasara“ Didysis prizas iškeliauja į Gardiną
  3. Plungės teatras „Saula“ dalyvavo tarptautiniame jaunimo teatrų projekte Taline (nuotraukos)
  4. Margionių klojime – kaimo teatrų sambūris
  5. J. Basanavičiaus gimtinėje vyks folkloro šventė „Žalias ąžuolėli“
  6. Varėnoje išdalyti D. Tamulevičiūtės teatrų festivalio apdovanojimai
  7. J.Basanavičiaus gimimo dienos išvakarėse bus įteikiama Valstybinė premija architektams Martynui ir Marijai Purvinams
  8. Kauno kultūrinį gyvenimą praturtins nauja teatrinė erdvė
  9. R.Tumino vadovaujamas Maskvos akademinis J.Vachtangovo teatras atvyks į Lietuvą (video)
  10. Aktorius Eimutis Kvoščiauskas ruošiasi jubiliejui
  11. Įvardinti 2013 metų nusipelniusieji „Auksinio scenos kryžiaus“
  12. Spalį pirmą kartą pasirodys spektaklis apie Vytautą Kernagį
  13. D.Tamulevičiūtės premija įteikta spektaklio „Akmuo vanduo geluonis“ kūrybinei grupei
  14. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre įteikti apdovanojimai
  15. Ąžuolyno dienos sueiga kviečia į Ožkabalius

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 2

  1. Vilna says:
    9 metai ago

    Šaunu, ką ir besakyti. Džiugu, kad lietuviška dvasia taip kūrybiškai reiškiasi.

    Atsakyti
  2. Klodas says:
    9 metai ago

    Įdomu ir prasminga panagrinėti Jono Basanavičiaus idėjų atgarsį Čiurlionio kūryboje. Už to, kas menotyroje yra įvardijama bendriniu istoriosofiniu terminu, slypi didžiuliai pažinimo klodai, kurie iki šiol tebėra beveik nežinomi. Tai atvertų naujų kūrybinių atodangų erdvę.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

„Tuštumos svoris“
Kultūra

Kviečiama lankytis parodoje „Tuštumos svoris“

2026 06 28
Oskaro Milašiaus
Kultūra

„Pasirengimas O. Milašiaus metams Seime: kultūrinis ir diplomatinis tiltas vėl sujungs Lietuvą bei Prancūziją“

2026 06 28
Kelias
Lietuvoje

„Via Lietuva“ investuoja į gyvenviečių infrastruktūros gerinimą

2026 06 27
Vandens gręžinys
Lietuvoje

Gręžinio įteisinimo dokumentus būtina pateikti iki liepos 31-osios

2026 06 27
„10 metų Ukrainos ryžto ir pasipriešinimo liudijimai“
Istorija

Rengiama paroda „10 metų Ukrainos ryžto ir pasipriešinimo liudijimai“

2026 06 27
Prof. Pranas Dovydaitis, 1941 m.
Istorija

Seime pagerbtas profesoriaus P. Dovydaičio atminimas

2026 06 27
Pušies sėklinis medynas Kuršių nerijoje
Gamta ir ekologija

Nacionalinių genetinių išteklių sąraše atsidurs Kuršių nerijos pušynai, kietis, lietuviški vilkdagiai

2026 06 27
Kleboniškių kaimo buities muziejuje (Radviliškio r.) tęsis ciklas „Šeštadienių popietės klojimo teatre“
Kultūra

Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime – žinoma komedija „Trys mylimos“

2026 06 27
Karolio Račkausko-Vairo (1882–1970) knygą „Iš atsiminimų, užrašų ir dienoraščių“
Kultūra

Išleista K. Račkausko-Vairo knyga „Iš atsiminimų, užrašų ir dienoraščių“

2026 06 27
Vyriausybė suteikė tris nacionalinių rėmėjų vardus
Kultūra

Vyriausybė suteikė tris nacionalinių rėmėjų vardus

2026 06 27
Šv. Florijono skveras
Gamta ir žmogus

Sostinėje kuriamos teminės vaikų žaidimų aikštelės

2026 06 26
Saulė | alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.
Gamta ir žmogus

Sinoptikai perspėja apie numatomą stichinį į reiškinį – kaitrą

2026 06 26

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie D. Greičiūnas. Esame čia tam, kad primintumėm
  • Taigi apie D. Greičiūnas. Esame čia tam, kad primintumėm
  • Genovaitė apie Ant Gedimino kalno atidengta skulptūra „Vilkas“
  • P.Skutui apie Ant Gedimino kalno atidengta skulptūra „Vilkas“

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Ar „natūralesni“ energiniai gėrimai iš tiesų yra geresnis pasirinkimas
  • Vasara mokykloje, bet ne suole: Vilniaus mokyklos mokiniai kuria filmus, tyrinėja sapnus ir virina motociklus
  • Sekmadienio horoskopas: kūrybinė energija atvers duris į karjeros aukštumas
  • Kviečiama lankytis parodoje „Tuštumos svoris“

Kiti Straipsniai

Mergina su Rasų vainiku prie Joninių laužo

Trumpiausia metų naktis kviečia: kur šiemet švęsime Rasas ir Jonines?

2026 06 20
Skaistakalnio Romuva kviečia į vasaros saulėgrįžos šventę

Skaistakalnio Romuva kviečia į vasaros saulėgrįžos šventę

2026 06 17
Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) padalinys Jono Basanavičiaus gimtinė

J. Basanavičiaus 175-mečiui – M. Saukos skulptūra „Koplytstulpis“

2026 06 16
„Sidabrinė gervė“ 2026 | Ahoy nuotr.

„Sidabrinė gervė“ išdalinta: kokį Lietuvos kino paveikslą šiemet matome?

2026 06 01
LRT studija, šaltibarščių dubuo ir simbolinis perspėjimas apie kultūros nustūmimą į šalį

K. K. Urba. Šaltibarščių kultūros laikai

2026 06 01
Pranės Dundulienės knyga „Senieji lietuvių šeimos papročiai“

Išleista mokslininkės etnografės Pranės Dundulienės knyga „Senieji lietuvių šeimos papročiai“

2026 05 21
Signatarų namų paroda

Signatarų namuose pradedama parodinės erdvės pertvarka

2026 05 18
Muziejų naktis

Muziejų naktis su J. Basanavičiumi – lankytojai kviečiami kitaip pažinti tautos patriarchą

2026 05 16
Šventės dalyvių eisena

Paskutinėmis pavasario dienomis Vilnių užlies „Skamba skamba kankliai“

2026 04 28
XXX Jorė: Perkūno pasukimas

Kulionyse švenčiama viena svarbiausių senosios baltų pasaulėžiūros švenčių – Jorė

2026 04 26

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie D. Greičiūnas. Esame čia tam, kad primintumėm
  • Taigi apie D. Greičiūnas. Esame čia tam, kad primintumėm
  • Genovaitė apie Ant Gedimino kalno atidengta skulptūra „Vilkas“
  • P.Skutui apie Ant Gedimino kalno atidengta skulptūra „Vilkas“
  • P.Skutas apie Ant Gedimino kalno atidengta skulptūra „Vilkas“
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Atidengtas paminklas signatarui Pranui Dovydaičiu | Kauno r. savivaldybės nuotr.

Čekiškėje atidengtas paminklas signatarui Pranui Dovydaičiui (nuotraukos)

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai