Žemės ūkio ministerijoje apsilankė projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai (0)

zum.lt nuotr.

zum.lt nuotr.

Šiemet jau devintus metus iš eilės vyksta projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“, kurio metu jaunuoliams iš visos Lietuvos sudaroma galimybė iš arčiau susipažinti su valstybės institucijų darbu. Šįkart Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) lankosi ir visą savaitę gilinasi į jos ir pavaldžių įstaigų veiklą du aktyvūs moksleiviai – Gabija Aurylaitė iš Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos ir Vytenis Fuks iš Mažeikių Gabijos gimnazijos.

Projekto dalyvius šiandien sutiko ministras Bronius Markauskas, kuris papasakojo, kaip veikia ministerija, kuo ypatingas Lietuvos žemės ūkis ir kaip atrodo jo darbo diena.„Pagirtina, kad tokie jauni žmonės domisi šalies institucijų veikla ir stengiasi kuo daugiau sužinoti apie tai, kaip gimsta įstatymai, kaip kuriamas Lietuvos žemės ūkis.  Šią savaitę projekto dalyviai turės neeilinę galimybę susipažinti su įvairiomis programomis, priemonėmis, kurias vykdo Žemės ūkio ministerija. Žinau, kad jaunuoliai jau lankėsi viename ekologiniame ūkyje, jų laukia dar daug gražių potyrių ir kas žino, gal ateityje vienas jų skirs savo darbą ir širdį būtent Lietuvos žemės ūkiui  “, – kalbėjo žemės ūkio ministras B. Markauskas.

Gabija Aurylaitė priklauso Jaunimo Europos komandai ir atstovauju jai savo rajone, jau trečius metus priklauso ŠRVJOS „Apskritajam stalui“, savanoriauja Šilalės raj. savivaldybės kultūros centre bei tokiuose projektuose kaip „Žinau, ką renku“, „Darom“, „Maisto banko“ ir „Maltiečių“ rengiamose akcijose. Ji buvo mokinių tarybos pirmininkė, dabar yra  gimnazijos tarybos narė.

„Iš draugų sužinojusi apie šį projektą, nusprendžiau nedvejoti ir sudalyvauti. Žemės ūkio ministeriją pasirinkau, nes man labai svarbi ekologijos, kokybiško maisto idėja, o kartu tai puiki galimybė pajusti, ką reiškia būti ministru, sužinoti, kokios pareigos ir atsakomybės lydi kasdienę jo ir visos Vyriausybės veiklą. ŽŪM apima ir daugiau sričių, kurios man yra artimos, pavyzdžiui, tautinis paveldas (lankau Etnoklubą) ar kaimo plėtra“, – pasakojo Gabija.

Vytenis Fuks dvejus metus buvo Mažeikių Gabijos gimnazijos prezidentas, organizavo tris Pilietiškumo mokyklas bei kitus jaunimą suburiančius bei pilietiškumą ugdančius renginius. Pasak jo, šis projektas – tai puiki galimybė griauti stereotipus ir savo akimis pamatyti Vyriausybės „virtuvę“.

„Iki projekto Vyriausybė, jos darbas atrodė kaip kažkoks tolimas objektas, institucija, apie kurią žinojome tik iš žiniasklaidos priemonių, kartais nesuprasdavau, kodėl Vyriausybė elgiasi vienaip ar kitaip, todėl ši patirtis padės suprasti geriau Vyriausybės darbą, jos sprendimus“, – teigia Vytenis, kuris jau nuo šio rudens krims politikos mokslus Vilniuje.

Paklausti, ko tikisi iš šio projekto, dalyviai buvo vieningi – nauji įspūdžiai bei neeilinė patirtis buvo tie du kertiniai akmenys, atvilioję juos į Vyriausybę.

Moksleiviai ne tik viešės ministerijoje, bet ir lankysis Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, Nacionalinėje mokėjimo agentūroje, UAB „Lietuvos žirgyne“,  taip pat pabuvos ekologiniuose ūkiuose, kur savo akimis galės išvysti, kaip gimsta tikras lietuviškas ekologiškas produktas.

Iš viso šiame projekte dalyvauja 31 moksleivis, pradėjo savaitę truksiančią praktiką Vyriausybės kanceliarijoje ir ministerijose. 

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: