Pareigūnų profesinės sąjungos siekia stiprinti darbuotojų derybines galias (0)

policija.lt nuotr.

policija.lt nuotr.

Pareigūnų interesams atstovaujančios profesinės sąjungos Seimui teikia Civilinio kodekso ir Profesinių sąjungų įstatymo pataisas, kurios stiprintų profesinių sąjungų ir darbuotojų derybines galias. Parengtus įstatymų projektus Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) pateikė Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui ir Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui.


Realūs sprendimai, stiprinantys darbuotojų įtaką ir teises, anot profesinių sąjungų, privalo būti priimti iki pavasario Seimo sesijos pabaigos.

 
„Mūsų parengtos įstatymų pataisos yra tiesiogiai susijusios su Darbo kodekso priėmimu ir įsigaliojimu. Turiu pasakyti, kad visas šis serialas, susijęs su kodekso keitimais, jau ima įgristi. Atrodo, kad mūsų politikams praverstų paskaityti tai, ką jie prieš metus buvo surašę rinkimų programose. Ten buvo apstu pažadų skatinti socialinį dialogą, stiprinti profesines sąjungas ir darbuotojų atstovavimą. Deja, bet po rinkimų visi šie skambūs lozungai buvo greitai pamiršti. Dabar gi mes siūlome labai konkrečias priemones, kurios padėtų tai pasiekti tai“, sako NPPSS pirmininkas Vladimiras Banelis.

 
Anot V. Banelio, dabartinis Darbo kodekso variantas visiškai neskatina ieškoti taikių darbdavio ir darbuotojo ginčų sprendimo būdų ir nestiprina derybinių darbuotojų galių.

 
NPPSS kartu siūlo užtikrinti darbuotojų ir darbdavių gebėjimą vesti lygiavertes derybas, kompensuoti profesinių sąjungų nario mokestį, sudaryti palankesnes sąlygas darbuotojų atstovų veiklai, taikyti administracinę ir baudžiamąją atsakomybę už trukdymą profesinių sąjungų veiklai, supaprastinti galimybę streikuoti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: