VMI dėkoja sąžiningiems mokesčių mokėtojams (0)

sarihnews.com nuotr.

sarihnews.com nuotr.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojai, dalyvaudami pilietinės iniciatyvos „Baltoji banga“ organizuojamuose tradiciniuose renginiuose „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, pirmą kartą „gyvai“ dėkoja visiems šalies sąžiningiems mokesčių mokėtojams už laiku vykdomas mokestines prievoles.

Įvairūs tyrimai rodo, kad šešėlinės ekonomikos dalis šalyje kelerius metus iš eilės mažėja, o VMI duomenys atskleidžia, kad sąžiningų mokesčių mokėtojų skaičius nuolat auga . Praėjusiais metais į nacionalinį biudžetą įmonės ir gyventojai sumokėjo beveik 5,5 proc. mokesčių daugiau nei 2015 m., o I-ąjį šių metų ketvirtį į nacionalinį biudžetą gauta 14 proc. daugiau pajamų nei pernai. 2016 metais net 97,5 proc. mokesčių mokėtojų laiku teikė PVM deklaracijas, o 98 proc. gyventojų pajamų mokesčio ir 94 proc. PVM buvo sumokėta laiku.

„VMI vadovai ir darbuotojai mokesčių mokėtojams turi progų padėkoti ir tą daro nuolat, tačiau akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ metu garsiai sakome  AČIŪ visiems sąžiningiems mokesčių mokėtojams: įmonių savininkams, direktoriams, darbuotojams, versliems gyventojams ir, be abejo, buhalteriams, kurių pagalbą ir bendradarbiavimą visad ypatingai vertina“, – sako laikinas VMI vadovas (viršininko pavaduotojas) Artūras Klerauskas, akcentuodamas, kad tik glaudus mokesčių mokėtojų ir administratoriaus bendradarbiavimas padeda užtikrinti augančias biudžeto pajamas.

VMI pastebi, kad nuosekliai auga ir mokesčių mokėtojų sąmoningumas bei nepakantumas šešėlinei ekonomikai: VMI pasitikėjimo telefonu 1882 ir programėle „Pranešk“ šiemet I-ąjį ketvirtį gauta 24 proc. daugiau pranešimų nei pernai. Iš viso VMI pasitikėjimo linija nuo 2006 m. jau gauta daugiau nei 35 tūkst. pranešimų, kuriuose pateikta informacija padėjo į biudžetą grąžinti per 37 mln. eurų nesumokėtų mokesčių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: