Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidaryme – geriausių 2016 m. bibliotekininkų apdovanojimai (0)

Bibliotekininku apdovanojimas 2017_lrkm.lt

Bibliotekininkų apdovanojimas 2017 m. | lrkm.lt nuotr.

Balandžio 24 d. prasidėjo 17-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko bibliotekų savaitės atidarymo iškilmės, kuriose LR kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson apdovanojo geriausius 2016 m. šalies bibliotekininkus. Geriausių bibliotekininkų vardai suteikiami bibliotekų specialistams už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje ir išskirtinius laimėjimus per pastaruosius metus. Šių metų bibliotekų savaitės šūkis: #tuesibiblioteka kviečia skaitytojus atrasti ir kurti savą bei atvirą biblioteką.

„Šiandien bibliotekos yra tapusios bendravimui ir bendradarbiavimui, pokyčiams bei inovacijoms atviromis kultūros įstaigomis, be kurių visuomenė, regionų bendruomenės nebūtų visavertės. Ir tai yra kiekvienos šalies bibliotekos ir kiekvieno bibliotekininko profesionalumo nuopelnas. Simboliška, kad prasidedant Nacionalinei bibliotekų savaitei įvertiname Lietuvos bibliotekų specialistų nuopelnus, reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje ir išskirtinius profesinius laimėjimus praėjusiais 2016-aisiais metais“, – atidarymo metu kalbėjo kultūros ministrė.

Geriausiu 2016 m. bibliotekininku pripažintas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginės plėtros departamento direktorius Eugenijus Stratilatovas. Apdovanojimas suteiktas už profesionalumą ir išskirtinį indėlį didinant šalies bibliotekų pažangą, gerinant inovacijų aplinką, skatinant naujovių kūrimą ir diegimą bibliotekų sektoriuje.

Geriausio praėjusių metų bibliotekos vadovo vardas suteiktas Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei Irenai Žilinskienei už profesionalią veiklą įgyvendinant kūrybingumą ir bendruomeniškumą skatinančius kultūrinius ir edukacinius projektus, plečiant naujas paslaugas vartotojams, skleidžiant gerąją patirtį Lietuvoje ir užsienyje.

2016 metų geriausio jaunojo bibliotekininko vardas suteiktas Kauno apskrities viešosios bibliotekos Strateginės plėtros ir inovacijų centro vadovei Editai Urbonavičienei už aktyvų tarpinstitucinį bendradarbiavimą, sėkmingą bibliotekų atstovavimą ir bibliotekų veiklų viešinimą nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, inovatyvių paslaugų, naujų darbo metodų diegimą ir plėtojimą.

Laimėtojams skirtos Kultūros ministerijos premijos ‒ metų geriausiam bibliotekininkui ir bibliotekos vadovui po 1330 EUR, metų geriausiam jaunajam bibliotekininkui ‒ 1254 EUR. Iš viso 2017 m. kovo pabaigoje paskelbtam konkursui buvo gauta 18 paraiškų geriausių metų bibliotekininkų vardams suteikti: 8 paraiškos 2016 m. geriausio bibliotekininko vardui, 4 ‒ geriausio jaunojo bibliotekininko vardui ir 6 ‒ geriausio bibliotekos vadovo vardui. Pateiktas paraiškas išnagrinėjo Lietuvos bibliotekų taryba, kuri pagal Lietuvos Respublikos bibliotekų įstatymą atlieka konsultanto ir eksperto funkcijas formuojant ir įgyvendinant bibliotekų politiką šalyje.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu bibliotekos kvies savo lankytojus, bendruomenės narius, partnerius ir rėmėjus dalintis nuomonėmis ir idėjomis, kokios bibliotekos šiandien jiems reikia, kokia ji galėtų būti bei kaip kiekvienas galėtų prisidėti ir kurti šiuolaikinę biblioteką kartu. Bibliotekose vyks bendruomenių renginiai, susitikimai su rašytojais, leidėjais, politikais ir žiniasklaidos atstovais.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: