Seime rengiama diskusija apie mokymosi turinio įtaką ir švietimo ateitį (0)

Eugenijus Jovaiša | penki.lt nuotr.

Eugenijus Jovaiša | penki.lt nuotr.

Balandžio 26 d., trečiadienį, 13 val. Baltijos Asamblėjos salėje (Seimo III rūmai) vyks diskusija „Mokymosi turinio įtaka mokinių pasiekimams: problemos ir galimybės“. Diskusiją organizuoja Žinių ekonomikos forumas ir Seimo Švietimo ir mokslo komitetas.

Diskusijoje bus aptartos mokymosi turinio problemos, nagrinėjama, kokios įtakos tai turi mokinių šiandieniniams pasiekimams. Renginio organizatoriai tikisi iš praktikų išgirsti, kaip tobulinti mokymosi turinį, kad būtų galima pasiekti kokybinių rezultatų.

Diskusijos dalyvius pasveikins Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akad. dr. Eugenijus Jovaiša, pranešimus skaitys „Lietuvos energijos“ įmonių grupės valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Dalius Misiūnas, Estijos švietimo ekspertė Trin Norkoiv (Triin Noorkõiv), Panevėžio r. Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis, išrinktas inovatyviausiu mokyklos vadovu, ir Lietuvos leidėjų asociacijos atstovė Jurgita Nacevičienė.

„Švietimas – daug dėmesio sulaukianti tema, bet kartais diskusijose koncentruojamasi į pavienius, neesminius pokyčius. Manome, kad šiandien švietime turime daug labai aktualių temų, apie kurias norime kalbėtis ne tik su svarbiausiais švietimo atstovais, bet ir kitų sričių žinovais bei užsienio ekspertais. Diskusijos tikslas yra įsivertinti esamą situaciją bei paruošti dirvą tikslingiems pokyčiams“, – teigia Žinių ekonomikos forumo direktorius Arminas Varanauskas.

Pranešimų metu pristatytos problemos ir siūlymai bus aptarti antroje renginio dalyje vyksiančioje apskritojo stalo diskusijoje, kurioje dalyvaus pranešėjai, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariai ir renginio dalyviai – Lietuvos švietimo organizacijų ir bendrojo ugdymo atstovai.

PROGRAMA

13:00–13:10 Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko akad. dr. Eugenijaus Jovaišos sveikinimo žodis;

13:10–13:25 „Lietuvos energijos“ įmonių grupės valdybos pirmininko ir generalinio direktoriaus Daliaus Misiūno pranešimas „Kokios mokyklos ugdys ateities lyderius?“;

13:25–13:40 Estijos Švietimo ministerijos atstovės, švietimo ekspertės Trin Norkoiv (Triin Noorkõiv) pranešimas „Estijos rezultatų šuolis: kas lėmė sėkmę?“;

13:40–13:55 Panevėžio r. Velžio gimnazijos direktoriaus, pripažinto Metų inovatyviausiu direktoriumi, Rimto Baltušio pranešimas „Mokyklos vadovo vaidmuo: siekiai ir iššūkiai“;

13:55–14.10 Lietuvos leidėjų asociacijos atstovės Jurgitos Nacevičienės pranešimas „Mokyklų aprūpinimo ugdymo priemonėmis kelias: nuo programos iki moksleivių kuprinių“;

14:10–15:00 Apskritojo stalo diskusija (su pranešėjais, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariais, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais, renginio dalyviais).

Registracija į renginį iki balandžio 24 d. 17 val. el. paštu gintare@zef.lt

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: