„Sodra“ atideda PSD išieškojimą iš skolininkų (4)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Per šių metų sausio mėnesį surinkusi daugiau nei 2,2 mln. eurų privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų iš įsiskolinusių asmenų ir gavusi daugiau nei 31 tūkst. dokumentų ir žmonių prašymų, kurių pagrindu įmokos bus perskaičiuojamos asmenims, neturintiems Lietuvoje mokėti PSD įmokų, „Sodra“ nusprendė kol kas nevykdyti išieškojimo iš PSD skolininkų.

Sausio pabaigoje „Sodra“ informavo 20 tūkstančių asmenų, kad nesumokėjus jų susikaupusios 11-12 mėnesių skolos už privalomąjį sveikatos draudimą, įsiskolinimas bus išieškotas. Kadangi bent už 1 mėnesį PSD įmokų buvo nesumokėję apie 300 tūkst. asmenų, visiems jiems buvo išsiųsta informacija su raginimu arba padengti įsiskolinimą, arba atlikti nurodytus veiksmus, kad įsiskolinimas būtų panaikintas ir toliau įmokos nebūtų priskaičiuojamos.

Žmonės galėjo pateikti dokumentus, kurių pagrindu galima panaikinti įsiskolinimus, sumokėti įsiskolinimus arba pateikti išvykimo deklaracijas Registrų centrui bei Valstybinei mokesčių inspekcijai. Todėl pirmiausia bus išanalizuota ši informacija ir atnaujinti skolininkų sąrašai.

Šiuo metu „Sodros“ specialistai nuolat aptarnauja keliskart didesnį užklausų skaičių nei įprastai, todėl sunkiau gali būti prisiskambinti į „Sodros“ informacijos centrą, gali tekti palaukti atsakymų kitais klientų aptarnavimo kanalais. Dėkojame žmonėms už kantrybę ir supratingumą. Kol bus išanalizuoti visi gaunami duomenys, įsiskolinimų išieškojimas atidedamas.

Didžiausias iššūkis – sumažinti beveik 300 tūkstančių įrašų siekusį PSD skolininkų sąrašą, kuriame – niekur nedirbantys ir valstybės lėšomis nedraudžiami žmonės. Akivaizdu, kad didžioji dalis jų – iš Lietuvos išvykę, tačiau niekur to nedeklaravę tautiečiai, kurių skola siekia beveik 80 mln. eurų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

4 komentarai

 1. lsdp_ts-lkd_darbo_liberalų gaujos atrakcija:

  Vakariniame ES pakraštyje, neapmokestinamasis pajamų dydis 4284 litai/mėn (1240 e/mėn). Tai yra neliečiamybė.
  _ (2015 lapkričio skaičiai)
  P. S. Lietuviškame ES pakraštyje ir vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos panašios. Vakariniame ES pakraštyje naujos aprangos ir nenaujų automobilių kainos yra net gerokai mažesnės.

 2. lsdp_ts-lkd_darbo_liberalų gaujos atrakcija:

  Vakariniame ES pakraštyje, atskaitymai socialiniam draudimui yra tik nuo pajamų didesnių nei 3258 litai/mėn (943 e/mėn). Tai yra neliečiamybė.
  __ (2015 lapkričio skaičiai)

 3. lsdp_ts-lkd_darbo_liberalų gaujos atrakcija:

  Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) yra neliečiamybė ir laikytinas kaip skurdo ribos dydis. Kodėl lietuviškame ES pakraštyje NPD=541 litas, o vakariniame ES pakraštyje NPD=4284 litai???
  (2015 lapkričio skaičiai)

 4. lsdp_ts-lkd_darbo_liberalų gaujos atrakcija:

  Reikalavimas nedirbantiesiems mokėti PSD – banditiška beprotybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: