Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje aptarta sumanių miestų kūrimo vizija (nuotraukos) (0)

Lietuvos politika sumanių miestų kontekste | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos politika sumanių miestų kontekste | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje surengta diskusija Lietuvos politika sumanių miestų kontekste“.

„Prieš pora metų, kai pradėjau analizuoti visų svarbiausių Lietuvos miestų strategijas,  bene silpniausia strategijų vieta pasirodė reikiamų resursų, kompetencijų ir jų panaudojimo vizijos nebuvimas. Dokumentai statiški, juose nėra aiškiai pozicionuojami ne tik miestų ir regionų išskirtinio nacionalinio konkurencinio pranašumo kūrimo veiksniai, nemodeliuojami atskirų miestų scenarijai tapti išskirtiniais, ambicijos, lūkesčiai tapti  kažkokiais socialiniais mokslo ir kultūrinės pažangos centrais. Ir, kas man atrodo svarbu, nustatytos pagrindinės institucijų, savivaldybių ir jų strateginių institucijų neatitiktys, taip pat ir kompetencijų neatitiktys“, – sakė  Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos direktorius prof. Renaldas Gudauskas

Renginio metu buvo aptarta sumanaus miesto samprata, veiksniai, lemiantys tokių miestų formavimąsi. Taip pat informacinių technologijų vaidmuo ir kuo, kuriant sumanų miestą, gali prisidėti žmonės, kiekvienas iš mūsų.

Pranešimus skaitė ir savo įžvalgomis dalinosi Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos direktorius prof. Renaldas Gudauskas,  Kauno technologijos universiteto Elektroninio verslo tyrimų centro direktorius Rimantas Gatautis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Interneto ir intelektinių technologijų instituto direktorius prof. Artūras Kaklauskas.

Renginyje taip pat dalyvavo politikai, verslo, mokslo, nevyriausybinių organizacijų atstovai, kurių išreikštos įžvalgos patvirtino temos aktualumą ir poreikį ją plėtoti.

Diskusiją organizavo Všį „Think Tank LT“ ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: