Rudens lygiadienis Vilniuje „Baltų ugnys“ (1)

dsc_0486-1200

Rudens lygiadienio ugnys. | VEKC nuotr.

Rugsėjo 22 d., ketvirtadienį,  20 val. Vilniaus etninės kultūros centras kviečia į Vilniuje, Neries krantinėse, prie Karaliaus Mindaugo tilto, vyksiantį rudens lygiadienio renginį „Baltų ugnys“.

Šiais metais, švenčiant 780-ąsias Saulės mūšio metines, minima Baltų vienybės diena ir liepsnojančiomis skulptūromis bus  pagerbtos jau išnykusios baltų gentys.

Skulptūras kuria Vytautas ir Kęstutis Musteikiai (LT), Karlislle ir Maija Puncule (LV).

Muziką kuria ir gyvai atliks: grupė „Undan“, Saulius Petreikis, Juozas Martinkėnas (gitara), Paulius Adomėnas (bosinė gitara), Vytis Vainilaitis (būgnai), folkloro ansambliai „Laukis“ ir „Ratilio“.

Dalyvauja Vilniaus mokyklų moksleiviai.

Rengėjas  – Vilniaus etninės kultūros centras.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Kategorijos: Kultūra, Margos pievos: renginiai, Mes baltai, Saulės arkliukai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

  1. neziniukas:

    Tai negali buti Baltu ugnys,nes pavadinimui Blatai ,yra vos 150 metu. Saules musiui 780 metu, tad ta ugni galite vadinti Kursiu,Aisciu,Gudu,Prusu,bet tik ne Baltu. Nesamonele tokia iseina su tais vokiecio sugalvotais Baltais. Pacias dabar vadinamu vokieciu gentis – Saksus,Suevus,Frankus ir kitas,Romos imperija pavadino Germanais,manau kad ir musu gentis jie tada kazkaip vadino. Vokieciu istorikai pripazista ,kad veliau, is Aisciu ir Gudu ,susiformavo Gotai,nors vokieciu istorikai ,visu ivardina kaip germanus.
    https://www.youtube.com/watch?v=_2dT4ojbVvI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: