Britai Europos Sąjungai tarė – NE (video) (16)

britanija-esIšaušus Rasos šventės rytui visą Europą apskriejo žinia – Jungtinė Karalystė (JK) išstoja iš Europos sąjungos (ES). Tokį sprendimą išdidūs anglai priėmė birželio 23 d. 24 val. Didžiojoje Britanijoje pasibaigusiame referendume – „Brexit“.

Už pasitraukimą iš ES balsavo 51,9 nuošimčiai piliečių, prieš – 48,1.

Džiūgaujantis JK Nepriklausomybės partijos vadovas (UKIP) Naidželas Faražas (Nigel Farage) referendumą pavadino „Nepriklausomybės diena“, o nusiminę pasilikimo šalininkai – „katastrofa“.

Referendume dalyvavo daugiau nei 30 milijonų JK piliečių – 71,8% visų rinkėjų.

Didžiosios Britanijos premjeras Deividas Kameronas (David Cameron) pranešė, kad traukiasi iš pareigų po to, kai D. Britanijos tauta balsavo už pasitraukimą iš ES. D. Kameronas pareiškė, kad atsistatydins iki spalio pradžioje įvyksiančio Konservatorių partijos suvažiavimo .

„Mes turėtume didžiuotis, kad pasitikime žmonėmis ir leidžiame jiems priimti sprendimus. Britai nusprendė pasitraukti iš Europos Sąjungos ir tokį sprendimą turime gerbti“, – Sakė D. Kameronas.

Lietuvos Prezidentė: Europos Sąjunga pajus šio sprendimo pasekmes

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, pasisakydama apie JK referendumo sprendimą, teigė, kad trumpuoju laiku Europos Sąjunga (ES) pajus šio sprendimo pasekmes. D.Grybauskaitė sakė gerbianti Jungtinės Karalystės apsisprendimą.

„Jungtinė Karalystė yra ir išliks svarbia Lietuvos saugumo ir ekonomine partnere. Trumpuoju laikotarpiu Europos Sąjunga pajus šio sprendimo pasekmes. Tačiau vėliau surasime bendrą Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės sugyvenimo modelį“, – kalbėjo prezidentė. Anot jos, ES ne kartą išgyveno sunkiausius išbandymus. „Mūsų pareiga atkurti žmonių pasitikėjimą ES ir išsaugoti tai, ką mes visi savo bendru darbu sukūrėme“, – teigė D.Grybauskaitė.

Lietuvos Ministras Pirmininkas: Lietuva pasisako už kuo glaudesnių ES ir JK santykių išlaikymą

Vertindamas JK referendumo sprendimą ir gerbdamas JK piliečių išreikštą valią nebesieti savo šalies ateities su naryste Europos Sąjungoje Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė:

„Lietuva yra suinteresuota, kad būtų išlaikyti kuo glaudesni Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės santykiai, ypač užsienio politikos ir saugumo, vidaus rinkos srityse“.

Tikėdamasis, kad JK išliks artima ES partnere visose svarbiausiose srityse, premjeras kartu pabrėžia Lietuvos paramą Europos Sąjungai, jos idėjoms ir vertybėms.

„Mes rūpinamės visais savo tautiečiais, gyvenančiais užsienyje, todėl būsimų derybų tarp ES ir Jungtinės Karalystės metu sieksime kuo geriau apginti Lietuvos piliečių interesus“, – sakė A. Butkevičius.

Pasak Vyriausybės vadovo, dar anksti konkrečiau kalbėti apie galimą Jungtinės Karalystės sprendimo poveikį verslui, kadangi laukia ilgas ir nuoseklus darbas dėl tolenio ES ir JK bendradarbiavimo niuansų. Vyriausybė sieks įtraukti verslą siekiant apginti mūsų šalies ūkio interesus būsimuose susitikimuose ir konsultacijose.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. Pakirkšnutė:

  Po mėnesio vėl įstos.
  CHA

 2. Arūnas:

  Kai kam kilo klausimas kuo ES skiriasi nuo TSRS. Atsakymą matome šiandien- į ES įeinama tautos noru ir išeinama tautos noru. O TSRS taip nebuvo. Nors man gaila, kad britai paliko ES, nes tai buvo galingiausia jėga, kuri priešinosi valstybių sąjungos pavertimu federacija.

 3. Pikasas:

  Premjerui D.Cameronui būtų tekę pasitraukti net ir tuo atveju, jei referendumo lėkštelė būtų nusvirusi į kitą pusę. Jau vien dėl to, kad jo populistiniai manevravimai surengiant nelabai aiškios vertės referendumą sukėlė didelę sumaištį ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir už jos ribų. Demokratinės šalys į rezultatą žiūri įtartinai ar net priešiškai. Galima net neabejoti, kad džiaugiasi Rytų imperija su savo satelitais. Jei pamąstyti apie už skirtingas pozicijas balsavusius, tai nesunku atspėti, kad labiausiai įtakingi, labiau pasiturintys anglai balsavo už pasirinkimą. Išskyrus tą skirtingo turtingumo grupę, kuri gyvena su lozungu “o mes turim karalienę”. Verslas savo netektis dar įvertins, o ES šalys taip pat galės skaičiuoti savo pralaimėjimus tarptautinėje konkurencinėje ekonomikoje.

  Pastarojo laikmečio imigracija į ES šalis buvo labai blogai koordinuojama. Sumetimas į vieną katilą ir ES naujas nares o po to plačiai atverti duris ir daugeliui islamą išpažįstančių šalių imigrantams buvo ir yra klaida. Žūstantiems kare gyventojams padėti buvo ir yra būtina. Tačiau vertėjo atsirinkti kas iš kur, o atvykėliai turėjo aiškiai suprasti, kad prieglobstis laikinas tol, kol karas tęsiasi. Žinoma, tam tikra imigracija, pasiliekant atvykėliams, būtų vykusi, bet jos mastai galėjo būti daug kartų mažesni. Dabar suteikiamos didelės viltys milijonams, o paskui pradedama kalbėti, kur tuos milijonus padėti ir kaip juos prie socialinio aprūpinimo sistemos pridėti. Masinis imigrantų, ypač iš musulmoniškų šalių vykimas nulėmė referendumą Anglijoje ir tai paveiks kitas šalis – finansines donores. Toks referendumo rezultatas – smūgis visiems, kurie paramą gaudavo. Ekonominis ES silpnėjimas sietinas ir su pasipriešinimo Rusijos agresijai galimybėmis. Lietuvai tai dar svarbiau… Komentaras apie straipsnį: Delfi » K. Girnius: po „Brexit“ Lietuva netenka stipraus sąjungininko Europos Sąjungoje Pikasas3 tęsinys, 2016-06-24 12:04 Premjerui D.Cameronui būtų tekę pasitraukti net ir tuo atveju, jei referendumo lėkštelė būtų nusvirusi į kitą pusę. Jau vien dėl to, kad jo populistiniai manevravimai surengiant nelabai aiškios vertės referendumą sukėlė didelę sumaištį ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir už jos ribų. Demokratinės šalys į rezultatą žiūri įtartinai ar net priešiškai. Galima net neabejoti, kad džiaugiasi Rytų imperija su savo satelitais. Jei pamąstyti apie už skirtingas pozicijas balsavusius, tai nesunku atspėti, kad labiausiai įtakingi, labiau pasiturintys anglai balsavo už pasirinkimą likti. Išskyrus tą skirtingo turtingumo grupę, kuri gyvena su lozungu “o mes turim karalienę”. Verslas savo netektis dar įvertins, o ES šalys taip pat galės skaičiuoti savo pralaimėjimus tarptautinėje konkurencinėje ekonomikoje.

  • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Gerb. Pikasai, o ar galima kita nuomonė? Jeigu jau anglai bėga iš ES, tai pabandykite atspėti kokia yra ES valdančiųjų kvalifikacija? Jie privalo PASITRAUKTI, tai reiškia, kad jų valdymo pagrindai yra BLOGI, mažiausiai nedemokratiški. Anglija niekur nepabėgs iš Europos, o visokie grasinimai Anglijai tik parodo, kad ES valdymas yra blogose rankose. Matau Europą kaip nepriklausomų valstybių sandraugą, nes Europoje per amžius gyvena TAUTOS, turinčios Valstybes ir Valstybėjė gyvenančius piliečius. Privalo būti pagarba Anglijos sprendimui. Kitaip, bus kaip Lietuvoje, NIEKINAMA net referendumo rezultatai. Niekinama ir LR Konstitucija. Tai reiškia, kad užvaldė chamai ir niekšai jau 24 metus. Ir atrodo, kad vėl į rinkimus eis IŠNIEKINDAMI LR Konstituciją. Tiesiogiai ir lygūs rinkimai, kaip nurodyta LR Konstitucijos 55 str., valdantiesiems chamams nereikalingi.

 4. Jonas:

  Puikios naujienos rytą po Joninių, dabar pamatysime koks bus UK vystymasis lyginant su ES, ir gal baigsis tie gąsdi nimai, kad be ES viskas sugrius. Gal ir Lietuva pradės galvoti blaiviai ir bent atsiras B variantas, t.y. nepriklausomos Lietuvos raidos variantas, o ne darinyje, kurio nerinktas prezidentas pareiškia, kad ES neliks tautų 2040, nes tai atgyvena. Šiaunuoliai britai, respektas ir puikus precedentas. Ir ilgi svaičiojimai ar atsistatydins Kameronas ar ne čia visai ne į temą, koks skirtumas:)))

 5. Lietuva lietuviams:

  Valio, puiki žinia! Britų tautoms ir visai baltųjų žmonių rasei atsiranda galimybės išlikti. Reikia tikėtis, kad ir Lietuva pasitrauks iš šitos sąjungos ir išsigelbės.

  • UŽ NEPRIKLAUSOMĄ ŠKOTIJOS RESPUBLIKĄ! UŽ PILNAVERTĘ ES NARE!:

   Biski ne visi namie,”tikrasis lietuvi” 🙂
   Jei pats save ir kitus čia bandai įtikinti, kad esi “tikras lietuvis” – tai kyla abejonių, kad ne toks tu jau ten ir tikras 🙂 Tikriems nereikia nieko įrodinėti. Pvaz, aš esu žemaitis, gyvenu Vilniuje, ir niekam nieko neįrodinėju – nes visi kolegos žino, kad esu žemaitis. O kai prabylu tai ir nežinantys klausia, ar tik nebūsu iš Žematijos. Nors tarsi kalbu lietuvių literatūrine kalba, tačiau kirčiavimas, nukapotos galūnės ir pan vsiems parodo mano tapatumą 🙂

   Grįžtam prie temos. ką čia parašei – tai visiško neišmanelio briedas. Jei taip nutiktų, kaip tau atrodo, tai Lietuvoje iš viso jaunimo neliktų, nes visi emigruotų. Tai kur čia tas tavo “išlikimas”? Išstojusiu iš ES Lietuva pati savaime, dėl demografinių priežasčių išnyktų istorinėje perspektyvoje akimirksniu…

   Tad nors kiek, nors truputį įjunk savo loginį mąstymą.

 6. UŽ NEPRIKLAUSOMĄ ŠKOTIJOS RESPUBLIKĄ! UŽ PILNAVERTĘ ES NARE!:

  Šiandien džiaugiasi euroskeptikai. Ypač tas – intelekto nesugadintu veidu. Tačiau pažiūrėsim, kas bus rytoj 🙂

  Jau dabar sparčiai krenta JK akcijų kursai, sterlingo kursas. Škotijoje dominuoja ES šalininkai.

  2014 m. Škotijos nepriklausomybės šalininkai referendume nelaimėjo tik todėl, kad buvo tvirtinama, jog, pasitraukusi iš JK, kurį laiką Škotija nebus ir ES nare (kol įstos). Dabar viskas keičiasi 🙂 Škotijos nepriklausomybės tikimybė gerokai išaugo. Ir, manau, jau greitai bus įgyvendinta.

  Ar pralošė Europa? Manau, kad pralošė tik ES euroskeptikai (taip taip – ir jūs euroskeptiški „Alko“ šnekoriukai). Nes JK buvo rimtas trikdis gilesnės ES integracijos procese, jos tapsmo FEDERACIJA procese. Tad šio kliuvinio neliks 🙂

  Kad JK pėdomis pasieks kitos ES narės – yra absoliutus mitas. Tokioms šalims, kaip Lietuva, tai būtų visiškas žlugimas, nes per kelis mėnesius sprendimą pasitraukti priėmusią Lietuvą paliktų visi jauni žmonės. Patikėkit – iš esmės visi. Aš net nedvejodamas, metęs visus darbus ir tuojau pat 🙂 Ir manau, per kelis metus JK taps puikiu pavyzdžiu kaip elgtis nereikia, kuris bus gana rimtu smūgiu euroskpetikams 🙂

  • Pakirkšnutė:

   Euskeptikams geriausia smūgiuoti kažkur žemiau pilvo, arba bent jau padaryti taip, kad susiveržtų diržus (pabadautų-pabūtų nevartotojais). Juk visa ir visokia meilė – tik per sotų pilvą.
   CHA

  • Lietuva lietuviams:

   Svaro kainos kritimas Britanijai bus naudingas. O škotai dabar neturi žodžio, nes jau ką tik balsavo prieš savo nepriklausomybę. Kitas balsavimas bus po kokių 20 metų. Jei jie nori balsuoti nuolat, tai ir Lietuva privalo balsuot dėl buvimo ES kiekvienus trejus metus. 🙂

   ES tegul tik pabando pajudėt tos federacijos link. Jau bręsta 3 nauji referendumai dėl išstojimo iš ES: Italija (5* judėjimas), Olandija (Vaildersas) ir Prancūzija (LePen). O tu gali varyt iš Lietuvos nors ir šiandien, dėl kažkokio kvaištelėjusio globalisto išvažiavimo mes nieko neprarandam. Tik atsimink, kad JK tokie jau nepageidaujami. 😀 Vienintelė nauda iš tavęs Lietuvoj yra rašinėjimai Alke. Bent jau parodai visiems ES šalininkų lygį. Šita sąjunga turi būti išardyta, nes kitaip ji sunaikins baltąją rasę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: